Pogledaj jedan post
Old 11.06.2013., 17:40   #17
Cjelodnevna nastava više ne postoji, iako je bila puno prihvatljiviji model.

Produženi boravak je prvenstveno namijenjen roditeljima koji ne mogu zbrinuti dijete u popodnevnim satima, ali ne isključivo. Osobno, ja u razredu imam možda 30% učenika koji su u boravku radi posla roditelja, a ostali su tu isključivo zbog nastavnog programa, koji uključuje 2 sata ponavljanja i vježbanja svaki dan (što ih stavlja u prednost pred klasičnim razredima). Tu je i niz dodatnih programa koji se izravno nadovezuju na nastavni plan i program, ali nije im svrha isključivo obrazovna.
Ovih 70% učenika koje sam spomenula su u boravku iz raznoraznih razloga: bolje socijalizacije, potreba za dodatnim radom - darovita djeca na taj način ostvaruju mogućnost da se razvijaju i izvan klasične nastave, potreba za dopunskim radom - djeca kojoj je potreban dodatni rad za svladavanje plana i programa itd...

Ne znam kako je u Vašoj školi, ali mi produženi boravak ne tretiramo kao mjesto za čuvanje, već kao mjesto u kojem će učenici izvući svoj maksimum uz pravilno vođenje i planiranje vremena.

Zato sam i imala potrebu reagirati, jer mi izjava kako se tamo nešto radi jednostavno nije sjela.

Svakako želim naglasiti i da Vas razumijem, jer je u današnje vrijeme itekako potrebno neko adekvatno rješenje. Iskreno, čudi me da se netko nije dosjetio pa profitirao iz neke takve ideje smještaja za učenike nižih razreda.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom