Pogledaj jedan post
Old 19.11.2016., 06:38   #65
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
A zašto bi plačao veterinara?
Misliš li da je on bedastiji od veterinara i ne zna uvući u špricu na kojoj je označena kubikaža iz bočice tri mililitra cijepiva , piknut kozu u leđa ili guzu i aplicirati ga?
Bolje mu je da veterinaru plati dvijesto kuna putni trošak i dvadeset - trideset kuna po životinji za ubod, plus cijepivo, koje je usput rečeno kod nas duplo skuplje nego u Mađarskoj.

Ako si moja svekrva stara osamdeset četiri godine zna svaki dan četiri put piknuti inzulin, zašto jedan uzgajivač ne bi znao, mogao i smio svoje stado procijepiti?

Cijepivo se ne daje po vlastitoj procjeni nego po uputstvu i po zakonskoj odredbi koja određuje protiv čega životinja i u koje doba mora biti procijepljena.
A Vindija svoje kooperante stalno kontrolira, uzima uzorke mlijeka i analizira.
To znam sto posto sigurno jer mi prijatelji imaju stado u kooperaciji, i isto si sami cijepe koze u doba kada Vindija odredi da treba. Zapravo su ti termini određeni određenom dinamikom - prije pripusta ili jarenja, prije početka predje mlijeka........
Možda zato jer se veterinar školovao pola života da ZNA što je kojoj životinji i kako se liječi te kako se pravilno dozira lijek, dok je taj moj navedeni šogor drkao k**** i sakupljao jedinice u školi za automehaničara u to vrijeme?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom