Pogledaj jedan post
Old 31.08.2017., 19:10   #184
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ma zanimalo me praktički od uvijek - životinje, biljke, 'primitivne' zajednice, lucidni snovi, mitologije razne. Ne znam kad sam počela baš formalno izučavati šamanske tehnike, nikada to nije bilo nešto strukturirano, više onako usput. Pa me zainteresiralo i rekoh da probam. Bila sam vrlo skeptična ispočetka, , objašnjavala to kao neko kontrolirano maštarenje. Onda su krenuli neki sinkroniciteti i eto. Da ti sad govorim iz osobnog doživljaja, rekla bih da su sve te stvari jedna proširena stvarnost koja je još stvarnija od ovog tankog sloja realnosti u kojem obitavamo, ali neke kategoričke tvrdnje ne mogu iznositi. To sve postoji za mene, postoji za one koji su prošli slična iskustva, a što se onako nečeg objektivnog i znanstveno dokazivog tiče tu ti baš nemam pojma kako to fercera i je li fercera.
A zašto da ti ne vjerujem kad i sam imam nekakav, recimo, uvid u tu "proširenu stvarnost", pa nemam razloga za skepticizam. No opet, ne bih sad da se ovo shvati kao nekakav ad hominem, iz tvog pisanja se često naslućuje određeni cinizam, nezadovoljstvo, kada govoriš o svojoj sredini kao o stoci i to. Ja sam više za kršćansko praštanje, ako hoćeš
Ako voliš takve stvari, onda će te možda ovo zanimati, ne znam imaš li običaj koristiti glazbu za meditaciju, ali možeš probati:

https://www.youtube.com/watch?v=_Wh8La3gYLU&t=1727s
zoroasterix is offline  
Odgovori s citatom