Pogledaj jedan post
Old 21.04.2009., 00:20   #29
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Mozda sam fulio temu ali me zanima koja je planeta(ili vise njih-konstelacija) "zaduzena" za HIV i AIDS.
Ovo je vrlo kompleksno pitanje. Moglo bi se o tome jako puno napisati jer ima puno stvari koje su vezane uz ovu problematiku, no ja ću krenuti od temelja pa ako tema bude rasla možemo od nje napraviti i zasebni topic.

Koliko se situacija u vezi AIDS-a promjenila najbolje govori ova rečenica:

"Ako koristimo stereotipe, možemo reći da je početku širenja epidemije AIDS bio bolest bijelih homoseksualnih muškaraca srednje klase, međutim danas je naličje AIDS-a mlada žena iz Afrike."
Quote:
Negdje sam procitao da su u igri Mars i Pluton sto bi na prvu i moglo biti tacno ali me ipak zanima i vase misljenje.
To što si čuo da je u igri Mars i Pluton je zato jer se AIDS veže uz "muški" sex (Mars) i promiskuitet u seksualnom smislu (Pluton) jer često promiskuitetene osobe obole od AIDS-a. No, AIDS je bolest te sve osobe koje su ugrožene ovom bolešću moraju u natalnoj karti imati vidljiv način na koji su nju dobili, a u periodu kada su je dobili imati to vidljivo kroz tranzite u vezi 6. polja i nje.


No ajmo se skoncentrirati na osnovno, ono što si pitao:

• HIV se može prenijeti na više načina, transfuzijom (iglom), u trudnoći majka na dijete ili pak seksualnim putem (Pluton). No ipak, izgleda da mu je omiljeno ovo posljednje zbog specifičnih termičkih uvjeta koji pogoduju adaptaciji ovog virusa.

• HIV osim onog "medicinskog dijela u sebi" (dijela što se tiče baš virusa) ima u sebi i tu neku univerzalnu poruku, taj virus ima snažnu epidemiološku prijetnju u sebi. On kao da opominje ljudsku rasu na jednom dubljem nivou da nemoral, neodgovornost u smislu promiskuiteta (Pluton) mogu biti vrlo razorni, mogu imati puno dalekosežnije posljedice nego što to mi kao ljudska rasa volimo poimati.

• AIDS je virusna bolest koja je uzrokovana virusom humane imunodeficijencije (HIV). Virusi i infekcije su astrološki vezani uz Pluton, a posebno je simbolika Plutona izražena ako je virus u uskoj vezi s seksualnim kontaktom tj. kao HIV koji se prenosi seksualnim činom. Dakle, ono što pitaš koja planeta je u osnovi zadužena za tu bolest na jednom globalnom nivou, odgovor jest - Pluton.


Pluton je otkriven 1930. godine, a u to vrijeme je boravio u znaku raka. Mnoge studije upućuju da virus HIV-a datira iz tog razdoblja. U vremenu dok je boravio u znaku škorpiona (1984. – 1996.), znaku svog sjedišta epidemija AIDS-a je dosegla ogromne razmjere, devedesete se drže njenim vrhuncem.

The Power Of Pluton
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom