Pogledaj jedan post
Old 10.02.2017., 16:50   #714
Pošto sam se mučila sa sličnim problemom mogu opisati kako rješiti.

Prvenstveno u jutro prije loženja otvorim sve prozore i napravim pravi propuh kroz kuću par minuta. Zatvorim sve prozore sem jednog, ako baš ima problema sa dimljenjem i ako to tlak iz zraka stvara problem otvorim i balkonska vrata. Kad se sve uroti i zainati upalim klimu. Kod mene nekad žešći vjetrovi vraćaju dim u prostoriju, tad mi je najbolje zatvoriti dimnjak i izvući dimovnu cijev.

Vatru ložim na ovaj način na slici ali samo sa 4 manje cjepanice, treščice u sredini i uz te treščice stavim vertikalno i zgužvanog kartona. Na dno postavim drugi papir u koji je obavezno umotana kocka za potpalu (najbolje iz Lidla i najjeftinije).
Otvorim sve klapne šporeta koje pojačavaju strujanje za zrak (one koje preusmjeravaju na grijanje i pečenje), ako je potrebno dodajem papira.



Kad ubacujem drvo otvorim prozor kuće, otvorim klapnu da zrak brže prolazi. Ako je moguće drvo ubacujem odozdo gdje je žar, a ako ne otvaram glavna vratašca. Kad vatra krene sve pozatvaram što treba I to je to.
To postane navika.

A zidove ofarbaj u neku boju koja trpi dim.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 10.02.2017. at 17:42.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom