Pogledaj jedan post
Old 25.08.2008., 21:33   #8
Ajmo redom,

@ kancerogeno - njet. Makar ne one sorte i hibridi za jelo (dio je za goriva i maziva - sorte s visokim eruka-kiselinama i glukozinolatima, a dio za konzumaciju - selekcijom su štetne tvari minimalizirane). Kad u dućanu vidiš "biljno ulje", obično je repičino. Suncokretovo je od paprike, sojino od lubenica a laneno, pogađaš, od suncokreta
BTW repica je vrlo jestiva, ljudi njom hrane golubove u mom kraju (ovo ljeto su dolazili moljakati u laboratorij masovno kad je bila žetva repice za koju kilu merkantile)...
BTW 2, prema kvaliteti, suncokretovo je daleko ispred ostalih a navodno i najstabilnije... eto malo uljarica-trivia

2 Endimion, hvala što nisi bacio topic u bespuća kokošjih kozmetičkih zvizdarija mislila sam da mu to ne gine na ovom PDF... Spominješ staklariju i chemlab goodies... quite expensive, I'd say... šteta. Ja sam to htjela onako, doslovno u kućnoj radinosti ali vidim da već tu ideja pada u vodu. Pity, again.

@ ekstrakcija vs prešanje - Mukotrpak je zapravo u pravu (JBG, malo kasno palim, znala bih uzgojiti suncokret od prolaska zadnjeg mraza do kraja rujna i protjerati ga kroz proces dorade, ali ne poznajem proces prerade baš najbolje) sa ekstrakcijom i prešanjem.
Nastavi! Slušam!

2 Jericho - ... ali, makar držim do svoje kose
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom