Pogledaj jedan post
Old 07.03.2003., 10:32   #8
teta mica:
Quote:
u forumu sam pročitala za jednu curu također sa PCOS-om koja bi svoje akne mjenjala za dlake,
Aha, ja sam ta. I još uvijek mislim tako. Eto, ja ne mislim da su dlake toliki problem, valjda zato što ih nikad u životu nisam imala. Da ih imam kao ti , sigurno bih i mislila kao ti. Svakome je njegov problem najgori. Da me vidiš, sigurno bi rekla 'Ma to ti nije ništa, jedva se primijeti'. Ali meni izgleda strašno.


1. Je li ikoja to izlječila da više nikad ne mora piti tablete?

Ne. A da ti pravo kažem, nisam niti čula da se neko Dianama izliječio.
Diane 35 daju dobar rezultat samo dok ih uzimaš, a kad prestaneš-paff, opet sve po starom.
Diane sam uzimala u tri navrata zbog akni (zadnji put konstantno 2 godine), ali i mikrocističnih jajnika
Da nisam mimala akne ne bih ih nikad uzimala jer mi je zdravlje u redu, menstruacije redovite.
Dok sam uzimala Diane , na ultrazvuku su se i dalje vidjele male cistice.

2. Je li se ikojoj išta pogoršalo od terapije?

TIJEKOM terapije je bilo poboljšanje (manje cistica, akne nestale), ali POSLIJE svake terapije, akne su se vraćale još u gorem obliku, menge su se totalno poremetile. E onda mi je ginekologica preporučila još neke hormone 'da mi regulira ciklus'. Ja sam ju zamalo poslala u onu stvar.
Diane 35 ne uzimam već pol godine, koža mi je koma, ali već drugi mjesec uzimam Roaccutane (topic o Roaccutanu). Koža mi je i dalje koma, ljušti se , peče, vid mi se muti, krv iz nosa.
Sigurna sam da ću i od ovog osdustati.

Što se tiče Diana 35, jedino dobro što su mi donijele je čisti ten TIJEKOM njihovog korištenja.
A što su mi još donijele: opći umor, napuhnutost, pucanje kapilara, debljanje...(moja draga ginekologica je rekla da sam si sve to umislila)


Trenutno tražim neki prirodniji oblik liječenja. Navodno vitamin B5 daje jako dobre rezultate.


3. Zna li itko više o tom fenomenu cista na jajniku i hormonalnog poremećaja...? Zašto do toga dolazi? Dr. mi ništa ne zna konkretno reći, možda netko od vas ima bolje doktore...

Ja sam čula da oko 10-15 % žena ima manje ili veće ciste na jajnicima, a isto tako dosta njih nema nikakve probleme oko toga.

Da nemam kožnih problema, uopće me mikrocistični jajnici ne bi brinuli. Meni je unatoč njima, hormonalni nalaz UREDAN.
Otkud onda akne? Bog zna.
Veli meni dermatolog: imate masnu kožu, lojne žlijezde luče previše sebuma. ?
'Koji bi mogao biti uzrok?' pitam ja.
'Policistični jajnici'. I tako sve u krug, ma niti doktori ne znaju točno zašto nastaju ciste na jajnicima.
Meni je ovaj isti rekao da imam tri mogućnosti za liječit akne:
1. Diane 35 (ili neki drugi hormosnki pripravak/
2. Roaccutane
3. Ostati trudna, jer trudnoća u dosta slučajeva izliječi kožne probleme.

I sad sam na Roaccutanu, ali mislim da sutra više neću biti.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom