Pogledaj jedan post
Old 13.08.2009., 13:30   #1230
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Vidim da si odgovor na moj post preskočio (nisam samo sigurna je li namjerno ili nenamjerno), ali povodom ovoga da časne sestre niko u Sarajevu ne uznemirava upravo zato što su časne sestre: Je li iko uznemirava žene po Sarajevu koje nisu pokrivene, a pristojno su obučene? Ja ne vidjeh nigdje tako nešto. Čak i većinu djevojaka koje su "nepristojno" obučene po islamskim aršinima niko ne uznemirava niti je to ikad bio običaj u Sarajevu.
I da, što se tiče duhovnosti - mini suknja nije duhovna - to jeste tačno, ali ženska kosa itekako duhovno može izgledati. I također, žena pod tankom jemenijom na koju su prikačene isheklane kerice raznih boja mnogo ljepše i duhovnije izgleda nego ninja stil žena pod zarom. A ispod jemenije vidi se barem malo kose.
pa o tome ja govorim, ovdje nikoga nije briga kako je ko obučen, a imao sam priliku u USA da vidim da ni tamo nije nikoga briga, pokrivenih žena sam vidio više nego u Sarajevu. samo u Europi je to "problem" jer Europa funkcionira na toleranciji, dakle na trpljenju razlika, a USA na priznavanju razlika. i ovdje uvijek mora da bude neki neprijatelj i neka "univerzalna" ideologija. sama činjenica da postoje oponenti pokrivanja koji "spašavaju" muslimanke dovoljno govori. a o kulturi dijaloga ne bih, izjava "drolje i pokrivene" dovoljno govori. svaka vjera gleda na osobu kao na nekoga ko se može poboljšati, pa kad padne snijeg sve one što im se pupak vidi se zamotaju. kad je rat bio, odjednom nema nepristojno obučenih, a što. strah svaku ženu šta joj se može desiti, masa naoružanih živčanih muškaraca okolo. tako neke žene ne žele da privuku pažnju, nema ništa loše u tome.
Rufaija is offline