Pogledaj jedan post
Old 06.01.2010., 14:21   #11
CEK 23B je isti po karakteristikama kao moj EKO CET i trebao bi imati iste parametre za dimenzionisanje dimnjaka, što znači da bi za navedenu visinu unutrašnji promjer morao biti najmanje 160mm, ako je još loše napravljen, onda nije čudno da dimi( provjeri jesu li ti dobro zadihtovana vratanca za čišćenje dimnjaka i ima li kakvih vidljivih pukotina na njemu).
Isto tako što je manja razlika između vanjske i unutrašnje temperature, svaki dimnjak nešto slabije vuče, što se može odnositi na tebe pošto si iz primorja.
Što se tiče velike gareži u dimovodnim kanalima i dimnjaku, uzrok su uglavnom nedovoljno osušena drva, ponekad i vrsta drveta koja se nalaže. I naravno što je veći garež u dimnjaku, to se smanjuje njegov unutrašnji presjek i otežava prolaz dima. U dokumentaciji o atestu moje peći sam čitao da se atestiranje vršilo suhim bukovim drvima, inače sam probao nalagati s drugim vrstama drveta, ali se bukva ipak pokazala najbolja (i najjeftinija), zbog nešto manje količine gareži i katrana na kraju sezone.
Ako misliš na termostat vodene pumpe, možeš smanjiti temperaturu na 55-60C ( mislim da ti u uputstvu stoji do 50C).
pesek1 is offline  
Odgovori s citatom