Pogledaj jedan post
Old 09.03.2009., 12:24   #18
Quote:
aammaatteerr kaže: Pogledaj post
deni ,objasni o čemu je riječ.Kaj se mene tiće procedura stoji.

Darknes,tvoja baka ima 1/4 ukupnog dijela što znači da može biti 1 soba u prizemlju dvije na katu i pola garaže.Zato se radi etažiranje da se zna što znači 1/4.Tebi je prvo riješiti vlasnički list.Znači ako je tvoja baka nakon ostavinske od dede sa sudskim riješenjem u gruntovnici zatražila upis vlasništva(zemljišnji izvadak-list B) i to je riješeno u njenu korist(ne vidim zakaj nebi bilo) onda ona direktno tebi daje 1/4 kuće.Isto je dali daje ocu pa on tebi ili baka tebi.Da bi bio oslobođen poreza,obavezno i tvoj i tatin rodni list.Iz toga se vidi da je xx tvoj otac ,a iz njegovog yy njegova mama i to znači da je u pitanju direktna nasljedna linija.nakon toga ako je u stvarnosti 1/4 jedan stan,onda se etažira i upisuje da je to to.Tu moraju biti svi suglasni:ukoliko nisu Onda možeš tražiti sudsko razgvrnuće zajednice(to je već viša sila).Za sada moja procedura iz gornjeg posta i bez brige.Ovo što deni piše mi zvući bezveze ali neka on da svoj argument pa ćemo vidjeti na što misli
Oprostite pa gore sam napisala da prvo treba riješiti vlasnički list što izgleda nije riješeno. Ako nema vlasničkog lista nema ni darovnog ugovora tj. ima ali se gruntovno ne može prenjeti za tako malo novaca.
deni007 is offline  
Odgovori s citatom