Pogledaj jedan post
Old 03.01.2014., 20:19   #4
Ja sam mu već objašnjavao da između motora i kotača postoji mjenjač i diferencijal, ali to njega ne tangira ni pol posto. Uporan je u svojoj tvrdnji da je jedino bitna snaga i možeš ti njemu i crtati dijagrame vučne sile na kotaču, ali nema svrhe. On i dalje ko pokvarena ploča ponavlja snaga, snaga, snaga, ...

A što je najgore ne razumije ni osnove - jednom prilikom je čak izračunao da veći prijenosni omjer mjenjača daje veću isporučenu snagu na kotaču!
Al je zato bitno da daje primjere koje ne zna protumačiti, pa onda kada mu neko da primjer koji se ne uklapa u njegove tvrdnje onda šuti...

Pa eto, tko ima živaca i vremena neka mu objašnjava. Ja ću pratiti ovu diskusiju samo ukoliko ona bude imala smisla, odnosno ako će se valjano argumentirati.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline