Tema: Kohorta
Pogledaj jedan post
Old 28.03.2008., 17:57   #7
Quote:
wallace kaže: Pogledaj post
kakve to veze ima, pa Slavonac si rođenjem, osjećajem, ne ničim drugim...
pa tak je nastao ajmo ga nazvat "novozagrebački". štokavski elementi su unešeni u kajkavske...

iako se naravno moje teze smatraju skoro uvijek provokacijama drugih, mišljenja sam da je Osijek uvijek bio nekako "posebniji" i kulturno i povijesno i mentalitetom ljudi od ostatka Slavonije. meni osobno je to gore nego da kažeš da je Varaždin Zagorje. zemljopisno je, ali ljudi su potpuno drukčiji. u Jugi je Osijek uvijek gravitirao istočnije, dok je recimo Požega gravitirala Zagrebu. naravno da iz ovog NE izvlačite glupe fraze kao da ja želim reć da je netko ovdje Srbin jer mi to nije ni na kraj pameti, a i znamo da je Subotica bila na glasu kao "najrazvijeniji hrvatski grad". i to je po meni jedan od razloga lokalnog sukoba u Slavoniji...

p.s. i dalje mi nitko ne odgovara zbog čega bi Osijek trebao bit predstavnik cijele Slavonije...
p.p.s. i zanima me odakle fore novih generacija da je Slavonija od Osijeka do Đakova?
pa ko kaže da je Osijek predstavnik Slavonije?
po čemu je to Osijek veći predstavnik od recimo Vinkovaca, Županje, Požege itd.???

a tvoja teza da bi Zagreb trebo bit najveći predstavnik Slavonije prouzročena je tvojim nikome jasnim kompleksima!
 
Odgovori s citatom