Tema: Celijakija
Pogledaj jedan post
Old 31.05.2010., 12:56   #15
Brojcana je lijepo sve napisala. Ja bi jos dodala da se moze skuziti kod djeteta (a i ne mora ) fizicka promjena ta da je jako mrsavo sa jako napuhanim trbuhom.
Jedino biopsija tankog crijeva moze potvrditi celijakiju i to samo u slucaju da prije toga crijeva budu opterecena glutenom..
Thelma&Louise, nasa forumasica, ima celijakiju pa mozes nju sve ispitati. Ona sve zna o toj bolesti.. Najvjerojatnije da ce se javiti tu kad vidi temu. A i mozes nazvati centar za celijakiju i njih sve ispitati.

Nadam se da kod vas to nije slucaj, vec da je curka sitnije gradje i ne dobiva na kilazi kao vecina djece. I vrlo dobro znam kako si preplasena
Moj maleni ima alergiju na gluten i muka mi je (to je dosta rijetko, cesce je npr krav.ml.).. A i bez obzira sto su mi rekli da to nema veze sa celijakijom, nisam se opustila.
Mogu ti samo reci da se probas smiriti i nadati se najboljemu. Ako na kraju ipak utvrde da ima celijakiju, to nije kraj svijeta (kako sam ja mislila ). Ima danas za kupiti svasta nesto bez glutena. A i dobro je da otkriju sto ranije, jer ne lijecena celijakija, odnosno ne izbjegavanje glutena, moze imati jako teske posljedice...!
Javi obavezno rezultate
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom