Pogledaj jedan post
Old 27.10.2008., 21:27   #5
Quote:
Zolta kaže: Pogledaj post
Moja svekrva! Ne živimo zajedno, ali ju posjećujemo bar jednom tjedno. Pri svakoj posjeti mješa se u moj život, suptilno me kritizira , čak i moju kčer, svoju unuku. Ja jednostavno u takvim slučajevima ostajem nijema, paralizirana, zbog poštovanja spram nje. U sebi sam zamjerala i mužu što me ne "brani". Danas sam porazgovarala s njim. On kaže da su to banalne stvari koje nemaju utjecaj na naš život. I u pravu je, ali mene ipak bole.

Znam da će toga biti još. Suprostaviti joj se ne mogu zbog svoje "mlake" osobnosti. I na sebe sam bijesna zbog toga.
je, i na sebe. jasno

ali imas tu jos dosta posla. ovo ti je samo prvi korak. za razgovor s muzem: shvacas li da si vec time nesto poduzela za sebe? jako dobro! nisi bas tako "mlaka osobnost", zar ne?

tvoj bijes je dublji i jaci nego sta ga sad mozes viditi. treba nam hrabrosti da to vidimo, priznamo sebi taj osjecaj, dopustimo da ga osjetimo i shvatimo da pritom nikog necemo ubit

a tek onda shvatis da ima jako puno toga sta mozes napraviti, a da i dalje ostanes pristojna, i s postovanjem prema gospodji svekrvi. ali da joj postavis jasne granice do kojih te moze maltretirati. ovo sto sada radi, ti si joj dopustila. i ti si jedina koja to moze promijeniti (i najbolje ces znati kako)

zvoncice: navodno probleme sa stitnjacom cesto izazivaju ovakve manje ili vise svjesne frustracije
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom