Pogledaj jedan post
Old 29.11.2011., 17:43   #413
..

Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post

Kolega matematičaru, govorite isto što i ja. Kad sam rekla da se uči isto mislila sam na iste nastavne metode, a ne dubinu i opseg sadržaja koji su daleko veći u državnim gimnazijama. Naravno da znam kako se radilo u toj školi, zato sam sina i ispisala iz nje. Ja razgovaram sa svojom djecom. Da rezimiramo, u privatnim školama učitelji moraju paziti da se ne zamjere učenicima i roditeljima, a u državnim je obratno.
Ako je istina ovo što ste napisali za maturu na nižoj razini onda je matura veća farsa nego sam ja mislila. Ali moram primjetiti da je isto u drugim predmetima, gledala sam test iz biologije, čini mi se bijedno jednostavan u odnosu na ono što je u udžbenicima i što treba znati za redovne testove.
da,istina,pogledajte molim Vas zadatke iz matematike na nižoj razini,ne da su smiješni nego da bilo koga pokupite s ceste i dajte mu kalkulator on sigurno riješi većinu zadataka,a još k tome dok je prolaz od 40 mogućih bodova samo 8 bodova,što je 20%,onda će Vam sve biti jasno..da je bio iole normalan test iz matematike palo bi više od pola Hrvatske na matematici,što je realno,onda bi to bio propast projekta državne mature za koju su neki dobro napunili đepove,i Hrvatske zemlje znanja..primjer jednog zadatka iz matematike na nižoj razini.
zad.Odbojkaška utakmica je počela u 17:05h,prvi set je završio za 15 minuta.Koliko je sat pokazivao nakon odigranog seta?pa onda recimo riješiti kvadratnu jednadžbu preko formule nosi dva boda,a formulu čak ne trebaju znati nego ju dobiju,i tak
Zad.Koliko je 2.7% kao decimalni broj?
Zad.riješi jednadžbu: 3(2-x)=8x
zad.Koliko je vremena prošlo od 11.svibnja u 19 sati i 10 minuta do 12.svibnja u 8 sati ujutro?
zad. 1 dolar je 5.72 kn ,
a)koliko kuna se može dobiti za 352 dolara
b)koliko dolara možemo dobiti za 1000 kn...podsječam smije se koristiti kalkulator
a još ima takvih i onda govorimo o bauku državne mature,hahaha..ne znam šta predajete ali za ove zadatke Vam treba recimo 5 minuta..

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.12.2011. at 19:15.
fekky is offline  
Odgovori s citatom