Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 20:42   #71
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ili hipohondri i anksiotičari koji GODINAMA obilaze doktore i naprave na teret zdravstva pretrage za 10 ljudi, a sve što im treba je da ih netko, napokon, pošalje psihijatru. Ali ne, baš ti isti LOM-ovi pišu uputnice za srce, krv, štitnjaču, mozak, ovo, ono... a osoba je anksiozna. I ti isti LOM-ovi bi onda trebali biti psihijatri, a svaki takav pacijent želi jedino i samo dokazati da ima fizičku bolest. Koliko nas to košta?
evo ja ima sasvim drugačije iskustvo kao anksiozna osoba. godinama se liječim i ove godine sam, nakon što sam se privatno opekla, opet okrenula socijalnom psihijatru na rebru. znam da imam anskioznost, znam da se radi isključivo o psihi, znam kad je počelo, znam kak se osjećam, ali doktorica je inzistirala (ne sugerirala, ne pitala) da obavim 10-ak pretraga koje uključuju i CT mozga.

lijepo je krivit pacjenta, ali postoje i slučajevi kad je doktor taj koji tjera na druge kontrole*, nije nužno da uvijek (ili namjerno) pacjent sam inzistira na raznim pretragama.


*doslovno je rekla da ne dolazim dok ne obavim sve pretrage jer bez njih "ne može" nastaviti moju psihoterapiju.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom