Pogledaj jedan post
Old 03.11.2005., 16:12   #8
KOS se vraća kući...

Popisani su samo oni za koje se nedvojbeno ustanovilo da surađuju ili su surađivali s KOS-om ili DB-om. Koliko ih je nepopisanih možemo samo nagađati, ali već je i broj evidentiranih stravično visok, nastavio je otpuhujući dim cigarete i sumnjičavo se zagledavajući u lica ljudi koji su ulazilili u gostionicu u kojoj smo se sastali.
- Nemojte pomisliti da sam paranoičan, ali suviše je čudnovatih koincidencija u posljednje vrijeme, a slučajno se ne događa ništa, da bih bio bezbrižan, kaže priznajući ipak da je jedan dio likova iz Plave knjige u njoj samo stoga što su nekad, neki i nesvjesno, surađivali s jugoslavenskim tajnim službama.
- Neki su od tih ljudi raspadom bivše države izgubili i razloge za svoje djelovanje, ali veliki se broj njih ni danas ne miri sa samostalnom Hrvatskom. A čak su se i neki od KOS-ovih agenata koji su kao takvi bili uhićeni u Hrvatskoj, pa poslije razmijenjeni s Beogradom, već vratili ili se vraćaju u Hrvatsku, povjerava nam naš sugovornik.
- Pročitao sam nedavno u novinama kako se naša proslavljena atletičarka Vera Nikolić vratila u Zagreb, te traži povrat svoje imovine - vikendice i stana. Nije pisalo je li se s njom vatio i suprug - Paja Ćesić, pripadnik Labradora razmijenjen `91. godine. A ni to kako je u tome istom stanu u koji bi se sada vratili otkriveno jedno od većih skladišta eksploziva namijenjenoga terorističkim akcijama u Zagrebu. A to je samo jedan detalj. I nedavna afera u Ministartvu vanjskih poslova u svezi imenovanja jedne veleposlanice svoje ishodište ima u Labradoru. Je li vam sada jasno zašto nitko ne želi javno progovoriti o svemu? Pa sutra mi se može dogoditi da moram zatražiti kredit u banci u čijoj upravi danas sjedi jedan od ključnih ljudi Opere, govori ispod glasa paleći novu cigaretu.
ostoja is offline