Pogledaj jedan post
Old 09.08.2009., 20:47   #135
Kamioni su skuplji od tegljača!

Vidiš Premium se sve više kupuje ( pogotovo od kad je Volvo preuzeo kormilo) međutim jadna li mu majka ko mora cijeli tjedan biti na putu u Premiumu, ja bi premium usporedio sa Axorom koji je u biti kamion teškaš za razvoz sa povremenim noćenjem.

Po meni je veća greška gubitak hdrauličkog ulja dihtanje od zamjene povratnog ventila za sistem pranja vjetrobrana...a popravak čeljusti za kačenje prikolice je kod prikoličara skoro pa redovna pojava ( uostalom nije proizvodnja MB kaj ne? )

Servisi su osjetno jeftiniji ....a akumulator je crknul na Scaniji već na 33tkm!! Scania je jeftinija u nabavi za 8k € ....ali brate mili na 30tkm za ulje 453€! i servisni interval na svakih 60tkm! na 60tkm opet uljni servis 230€! .....do 120tkm kad je OBC na MB pokazao da mora servis ....Scania je već 2 puta imala servis uljni! i potrošila 680€ za to! ..Actros je bio u radioni samo 2 x i to prvi puta ulje ( zbog cijene vjerojatno samo nadolijevanje) 112€ i onda na 114tkm ....to je između 60.000 i 114.000 km skoro 60tkm vožnje a to su dobrih 4-5 mjeseci vožnje....kad pogledaš kilometražu i znaš da u prosjeku međunarodni rade mjesečno od 12-15tkm .....onda upada da Scania maltene svaki mjesec u radioni bila!!!! O tome se radi!
Razlika u troškovima po km između Actrosa i Scania je niti 3 centa samo! ( zato jer je nabavna cijena veća) da vozač nije spizdio prednji spojler mercedes nebi vidio radionu do 58.662km a to je 4 mjeseca od isporuke!

Scania je obavila jednu turu i morala u radionu!

Drugi ulazak u radionu za Actrosa je bio na 90.000km ....to je opet 4 mjeseca nakon prvog ulaska...Scania je ušla već nakon mjesec i pol dana opet na km 24.000!!!! i nakon radione praktično drugi dan opet .....nakon 2 mjeseca je Scania opet u radioni na servisu ...na 30tkm ! .....i par dana kasnije zbog zamjene akumulatora! .....opet samo mjesewc dana kasnije radio i ogledalo ( ok greška vozača) ali na 56.000 je opet u radioni ....dok je actros do tada bio samo jednom! ...3 tjedna kasnije opet servis ulje....mislim da radove čitam kroz prijeđenu kilometražu jer znam koliko se ca mjesečno radi kilometara....

a Mercedes je u godinu dana bio 3 puta u radioni! Toliko o tome koliko Mercedes provodi u radioni i kolikoje nepouzdan! i to samo zbog redovitog servisiranja ( priključak za rudu prikolice je kod prikoličara potrošni materijal)

Sad možeš opet o tome da navijam za Mercedes ali fakti pokazuju svoje....u onom usporednom testu si tvrdio što ne uzmu jednake kamione....ovdje se radi o istovjetnim kamionima u svakodnevnom prometu!!!!!

Sigurno da veća nabavna cijena daje kod odgovarajućeg održavanja i veću prodajnu cijenu nakon par godina ! Tako se relativira onih 3 cenata po km u korist Actrosa! Test još nije završen traje još 3 godine kad će se znat definitvni obračun! I napomena da actrosa zbog velikih šteta od strane vozača vozi izuzetno nepažljiv vozač! Da sam ja u ovoj firmi nakon samo 19tkm spičio spojler u vrijednosti skoro 700€ sad bi dobio plaću od burze!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom