Pogledaj jedan post
Old 31.07.2009., 13:46   #386
Quote:
jugoplastika kaže: Pogledaj post
Obavezno ću promijeniti veta čim prije, čovik krene od toga da su svi stručnjaci u ordinacijama, do sad je bilo sve ok, sve smo obavili kod njega, sva cijepljenja, čipiranje i činio se stručan. Još jedno pitanjce. Kod psa ove starosti (znači godina i 2 mjeseca) postoji li mogućnost da mu operacijom samo izvuku jaja van i da sve bude normalno [B]ili to sigurno znači da nešto s njima nije u redu i da ga moramo kastrirati[/B]. Bilo bi mi žao da dođe do toga, mada mi je njegovo zdravlje najbitnije. I kako se ponašaju onda kastrirani psi? Mi smo aktivna obitelj, on s nama planinari i jako puno šeta, hoće li mu poslije sve biti "tlaka"?
Pošto su mu jajca zaostala u abdomenu do sad ista su vjerovatno zakržljala i ne mogu se u toj dobi spustiti u skrotum već se odstranjuju. Što se njegovog ponašanja tiče isto se neće promijeniti jer zakržljala jajca ionako nisu obavljala funkciju tako da zapravo razlike nema osim što ste onda sigurni da vam je pas zdrav i nemate brige. Planinarenje, aktivnosti, sve to nema veze s kastracijom, pas će biti kao i do sad opet kažem, samo bez potencijalne opasnosti od tumora. Nemojte se ništa brinuti u vezi njegova ponašanja nakon kastracije jer u toj situaciji u kojoj je on ponašanje mu se u biti neće nimalo promijeniti.
Vetova ima svakakvih, nažalost i onih koji niti su stručni niti se trude nit ih briga. Zato u potragu za dobrim vetom koji će vam sve oko ovog potanko i stručno objasniti i preporučiti vam što i kako najbolje napraviti. Jedno je sigurno, a to je da se ta situacija riješiti mora, a žalosno da vam to do sad nitko nije rekao i preporučio. Proguglajte malo i sami pod 'kriptorhizam u pasa' pa ćete vidjeti i sami o čemu se radi, ima i tekstova od strane veterinara na netu pa pogledajte.
white alien is offline  
Odgovori s citatom