Pogledaj jedan post
Old 13.03.2012., 23:24   #19
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
http://www.stetoskop.info/Hiperventi...3-sickness.htm

ubrzano kratko, plitko disanje, osjećaj nedostatka zraka...ili opet previše duboko...


...ja sam jednom imala plitko, ubrzano disanje i osjećaj kao da imam kamen na prsima u području srca, bila sam 100% uvjerena da će me infarkt strefiti...
rejoflajt, puno ti hvala.

Ja sam već duže vrijeme pod stresom i muče me neke brige i eto sinoć mi se desilo nešto možda slično, nisam sigurna. Kad sam ovo danas vidjela ovdje pomislila sam da bi to moglo biti hiperventiliranje ili bar blizu toga. Nakon tjedan dana izrazitog stresa i tuge koja me muči jednostavno sam imala dojam da ne mogu disati, kao da mi je kamen na srcu. Legnem u krevet kad smo išli spavati i počnem uzdisati i hvatati zrak, a da toga nisam bila ni svjesna, a ono kužim da se ne mogu smiriti i da sve treperi u meni, nervoza koje se nisam mogla danima riješiti, ali jučer je bilo najgore, imala sam na trenutke osjećaj da će me neka mučnina uhvatiiti. I muž mi kaže: "šta ti je, šta tako uzdišeš?" - ja toga uopće nisam bila svjesna.

Baš sam kužila da dišem ili preplitko, pa preduboko, ugl. kao da ne mogu dobro udahnuti i kao da mi je kamen na srcu (a je ) - kao riba na suhom. Onda sam malo pokušala odvratiti misli od onoga što me muči, malo kao 'meditirala' i uspjela se opustiti i zaspati, relativno dobro se - začudo - naspavala i danas sam puno bolje, apsolutno više nema tog hvatanja zraka.

Eto, hvala ti još jednom na objašnjenjima (općenito si jako od pomoći, svaka ti čast! ).
Nilang is offline  
Odgovori s citatom