Pogledaj jedan post
Old 19.09.2007., 12:12   #18
Quote:
Zjena kaže: Pogledaj post
Gledam cijene i radi se o dobro ocuvanome golfu koji u Dalmaciji postize i vecu cijenu ali bez obzira na to u plavome oglasniku(najnize cijene) bez problema se radi o 1500eura - kada smo kupovali za jednoga kolegu nedavno dvicu, za 1000 eura je krs do krsa a ako ista vrijedi kosta 1500. Ali nebitno.
Bit je u tome da ne mogu s tim novcima i prodajom ostatka po njihovim procjenama kupiti auto u takvome stanju a to je ono sto je po meni lihvarsko. Jer ja gubim na vrijednosti necega sto sam imao, tudom krivicom a nitko mi ne nadoknaduje punu vrijednost nego za sve moras davati iz svoga dzepa...
Kazes, popraviti u fusu, ok, to znam i sam da mogu ali to je opet gubitak jer ja stavljam neoriginalne dijelove, s upitnim lakiranjem a da ne spominjemo gubitak vrijednosti zbog karambola...
Ne znam sto bi po tebi bilo lihvarsko ali smatram da bi covjek trebao dobiti auto u stanju kakvo mu je bilo prije sudara pa sada, dali ce to biti drugo auto u REALNO istome stanju ili ce se popraviti bez greske je manje bitno a sve ispod toga je gubitak za vlasnika i ja to nazivam lihvarstvom.
Inace cuo sam raznih prica o osiguranjima a rijetka su pozitivna....
Znači ako ti dobiješ dovoljno novaca da kupiš isto takvog golfa - to je lihvarsko?
Aj dobro, tupi ti onda i dalje po svom. Država u kurcu, jelda?
mwm is offline  
Odgovori s citatom