Pogledaj jedan post
Old 07.07.2010., 19:58   #13
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put za tu akciju čuo kad su se nešto prepucavali Bobetko i Budimir. Mislim da je Bobetko upravo krivnju za neuspjeh pripisivao Budimiru, ovo da je za isto bio kriv Basarac mi je nešto novo.

Imao sam sreću pa znam čovjeka koji je u svemu tome sudjelovao i koji je tad imao visok čin pa mogu, po sjećanju, prepričati ono što mi je on prije 15-ak godina rekao.

Prvo je smatrao da su obavještajni podatci krivi, naime njemu su došli sa pričom da je sa druge strane "par stotina lokalnih četnika i par tisuća demoraliziranih vojnika JNA", a on je rekao da je tad sa druge strane bilo "12 000 do zuba naoružanih četnika".

Tad izbor jedinica, neke su bile bez borbenog iskustva i kako je on rekao za jednu brigadu "kad su ljudi vidjeli mrtve prijatelje samo su se pokupili doma i ostavili oružje".

Dalje je spomenuo jednu stvar a to je samo zapovijedanje: "zapovijedali su ljudi koji nisu znali kako se pravi pošteni mostobran, odnosno nisu znali osigurati dovoljno dubok mostobran".

Najviše je žalio za tenkovskom satnijom za koju je rekao "dečki su prešli preko, jedan mi je rekao da je za dva dana u Kladuši, a onda su ostali tamo preko kad je maknut ponton da ih četnici pokolju".

Drago mi je da su se dečki iz tenkovske satnije izvukli jer sam tad stekao dojam da su ostali tamo odsječeni i zarobljeni, ili pobijeni.
Jedna posada je ubijena, njih 4....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom