Pogledaj jedan post
Old 02.04.2006., 14:48   #37
Quote:
salvador2 kaže:
Dakle ja sam govorio o masovnim pogubljenjima časnika i to je činjenica što sam napisao. Druge oblike torture nisam spominjao, ali kad smo već kod logora u kojima su zatvorenici umrali k'o muhe i broja tako stradalih, tu opet vodi... ma znaš ti već tko.
Odvajanje komesara od "običnih" vojnika i časnika (koji će samo biti izgladnjivani do smrti) i njihovo strijeljanje po kratkom postupku nema veze s masovnim pogubljenjima?
U odnosu stradali vs. preživjeli ratni zarobljenici Sovjeta vs. Nijemaca...napisao sam ti postotak za Sovjetske ratne zarobljenike zimi 41-42. Tu je bila očigledna namjera uništenja ljudi, uentermenschen, je li...
Rusi su nakon kraja rata imali drugačije namjere s njemačkim ratnim zarobljenicima: trebala im je radna snaga, ona ista koju sami nisu imali zbog svojih ogromnih gubitaka (kako zbog rata, tako i zbog samog Staljina). Mrtvi Nijemci nisu baš od neke koristi...
Dakle: puno više je Rusa stradalo u njem. zarobljeničkim logorima, nego Nijemaca u sovjetskim. Period.
Imaš li neke druge "činjenice", uputi me na izvor.
A propos, uopće se nije govorilo o "logorima u kojima su zatvorenici umirali k'o muhe", već o ratnim zarobljenicima, tj. o odnosu Sovjeta ili Nijemaca prema poljskim ratnim zarobljenicima. Ja ti i dalje velim da je veća šansa za preživljavanje zarobljeništva u neprijateljskom logoru bila Poljaka (uključujući časnike) u SSSR-u, nego tih istih Poljaka (ili ne daj Bože Rusa) u njemačkim rukama.
lappino is offline  
Odgovori s citatom