Pogledaj jedan post
Old 01.10.2017., 20:59   #71
kolko sam ja skužio većina inteligentnih ljudi je društveno sjebana. npr ko Tesla.
Problem je da mozak djeluje kao inhibitor. Zato većina kasnije postanu narkići pijanci, alternativci ili relig. fanatici, kako bi se oslobodili terora vl. mozga.
dosta njih su u prvom djelu života prepotentni debili, a kasnije kad shvate kolko je sve oko njih relativno se promjene na bolje.

Najveći kreteni koje sam ikad susreo su oni koji imaju nekakve veze s znanošću, koja je postala nova verzija nekadašnje crkve, nova bezgrešna religija.
Pretpostavljam da i babuni imaju svoje "Znanstvenike", ili nekog ko kotira kao "pametan" u čoporu, pa zamišljam da taj babun vjerojatno isto u kontaktu s ljudiima zamišlja da je strahovito lukav i sve razumije, a da su ljudi samo neke glupe životinje koje nemaju svijest kao babuni.
Pretpostavljam i da nekoj izvanzemaljskoj civilizaciji naši znanstvenici isto tako vj. izgledaju znanstveno kao nama babun znanstvenik u čoporu babuna.

Po meni najgora stvar nije biti glup, nego bit uhvaćen u neku takvu paradigmu a ne shvaćat stvarne limite znanja.
Znanje je (uz izuzetak matematike) uvijek vezano za neki rakurs promatranja i nikad neće biti totalno.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 01.10.2017. at 21:32.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom