Pogledaj jedan post
Old 24.09.2012., 03:04   #15
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Zagorcima je srbizam skoro sve što je nije na kajkavici,ali to su već frustracije i psihološka pitanja
Ma jel? Za početak si svoju štokavsku aroganciju zabij negdje. A onda kad je se riješiš, možda shvatiš da ima kajkavaca koji nisu Zagorci.

I nisu kajkavci i čakavci krivi što njihov dijalekt nitko ne može pomiješati sa srpskim sve i da hoće i što je jasno svakom da je kajkavac i čakavac Hrvat čim zine, dok za štokavca nikad ne možeš znati je li Srbin, Bošnjak ili Hrvat.

Čime su to kajkavci frustrirani? Činjenicom da je njihovo hrvatstvo očito, da ne kažem čujno? Za razliku od štokavaca. Čiji je govor jednak srpskom, naročito lokalni, nestandardni.

DA vam se ispričamo što ste se othrvatili i poturčili?

Zbilja, odakle mi samo pada na um da makaze i ćošak govore Srbi? BAš sam frustrirana što to mislim.

I dok tebe nitko ovdje ne proziva zbog tvoje ćebadi, kapija, marama i sličnog, ti si se našao ovdje slat psiholozima kajkavce što nisu prihvatili turcizme, pa da tebi bude lakše što ti je govor sličan srpskom.

P.S. Nisam Zagorka. Kajkavka sam, ali tebi je to isto, pa uvredu upućenu Zagorcima prepoznajem kao uvredu kajkavcima.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom