Pogledaj jedan post
Old 30.10.2006., 21:54   #28
ESCHERICHIA COLLI - SIGURNO PROLAZI!!!

Ja sam woman od Staznjevcanca.


Imala sam e. colli 10 tak godina 2 puta godisnje. Najvaznije - čim počne malo peći kod mokrenja ne čekati- odmah - najbolje ujutro - ići kod svog doktora i INZISTIRATI da te pošalje na URINOKULTURU - to je mikrobiološki nalaz koji traje 4-5 dana i on pozdano utvrdi da li se radi o e. colli.Dakle, doktor mi da uputnicu za tu urinokulturu ( daš mokraću u laboratoriju) i odmah mi da lagani antibiotik (sinersul forte ) koji uzmem TEK ONDA kad dam mokraću. To je lakši antibiotik ali on mi odmah olakša bolove dok čekam da bude gotov nalaz. Kad nalaz dođe kod doktora onda se iz nalaza vidi na koji ciljani antibiotik mi reagira e. colli popijem do kraja sinersul i nastavljam s novim ciljanim antibiotikom. Kad popijem i drugi antibiotik opet me - to je važno - doktor šalje na urinokulturu da se vidi da li sam se riješila. Za cijelo to vrijeme dobro je piti PUNO PUNO UVINOG ČAJA. U noći imam pripremljenu termosicu sa čajem čim idem mokriti odmah popijem 2 dcl čaja -i tako cijelu noć - jedino tako mogu izdržati do jutra
Preventiva :
žene - nositi PAMUČNO donje rulje, pamučne hulahopke - pamučne hlače - ima zgodnih samterica- kožne cipele , čizmice, ništa sintetsko što izaziva znojenje jer se bakterija razmnožava kod vlage. Nositi duge jakne
Niti noge ne smiju biti hladne.
-ne sjediti na hladnom - niti na plastičnom stolcu - čak ni u ljeti na betonu, kamenu i sl.
- prati se od napred prema otraga ( bakterija živi na kraju debelog crijeva i nepravilnim brisanjem nakon nužde ili kod tuširanja lagano dospije kod pada imuniteta u mokraćni kanal naročito kod žena zbog građe tijela)
- bolje ne voditi ljubav ako nisi spremna - TO JE JAKO VAŽNO - jer ako te prilikom toga peče - ako je isforsirano - sigurno ćes dobit e- colli - obrati pažnju.- Naime bakterija se vrlo lako gurne u moraćni kanal zato je čak važno da odmah nakon odnosa isprazniš mjehur!!!
- piti čajeve - od koprive - od bazge, od preslice - BRUSNICCA - bilo kakve ali biljne čajne mješavine - SVAKI DAN IAKO NEMAŠ E. COLLI !!!!!!!
VJERUJ sve sam isprobala - NAJVAŽNIJE - svaki dan nosim litru biljnog čaja u termosici na posao i to popijem , Stavim žlicu meda i to je to. Otkako to radim svaki SVAKI dan nemam problema več 3 godine a imala sam 1o gdina 2x godišnje.
i još nešto - rekla mi je kolegica - baš kad sam imala laganu e- colli -
5 dana - svaki dan - pojedi 1 kg poriluka - dakle sveukupno 5 kg poriluka.
VJERUJ - može se - čušpajz- riža s porilukom - jaja s porilukom - pohane pogačice od poriliuka - to je super i - OD KAKO SAM TO POJELA - NEMA JE VIŠE !!!! PORILUK JE DOBAR DIURETIK ( ALI ČAJ JOŠ UVIJEK PIJEM I TO OD KOPRIVE - SVAKI DAN - ČAK SAM KUPILA I SPECIJALNU TORBU ZA TO - A KAKVE SAMO DOBRE KARAKTERISTIKE TEK IMA ČAJ OD KOPRIVE ....)SLUŠAJ MOJE SAVJETE I VJERUJ RIJEŠIT ĆEŠ SE.
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom