Pogledaj jedan post
Old 18.09.2010., 16:14   #5743
Betili, tacno tako, B 12, daju ga cak i u injekcijama.
Sto se tice Tr, ovih dana cu ih uraditi, znam za to rucno i kompjuterski, jer zavisi kako su granulirani (da li su se skupili u grozdove ili su vise samostalni). Znam da kad moj dr pogleda rezultat, pa kaze-ne valja, onda u izvestaju napise Tr toliko i toliko, pa jos doda granuliranih i stavi znak "!"

Inace, jedan od simptoma SLE su i ranice u ustima (ne znam da li pod tim moze da se podvede i ranice u kutovima usana, ali i ja to imam povremeno).Kod mene se javljaju i kao posledica Kandide koju imam zbog hronicne upotrebe antibiotika, ali namazem sa Nistatin mascu i zaista je delotvorno, brzo prodje.

Leeloo, posto se ovo pitanje oko vitamina cesto postavlja, malo sam bunarila po literaturi : imunosupresivna terapija "smanjuje aktivnost imunog sistema u stanjima u kojima sopstveni imuni sistem deluje stetno na organizam bolesnika(autoimune bolesti) ili kada se javi preterana reakcija imunog sistema na supstance sa kojima je osoba u kontaktu (alergija)"-citirala iz knjige.
Dakle, kod nas se taj imuni sistem poremetio stvarajuci antitela na sopstvene celije(stanice) ili njene delove, DNK, itd. Kad uzmes , recimo Ca, C vit, B12 ili sta je u datom trenutku potrebno, ti time otklanjas postojeci problem (recimo krvarenje sluzokoze), ali ne verujem da delujes na DNK. Po tom principu, mi onda ne bismo smeli da jedemo nista sto je zdravo i puno vitamina
Ja pored ovoga imam prepisano, zbog osteoporoze D3 vitamin.

Pjetra, za ovakav odnos dr-a prema pretragama i pacijentima mi je stvarno muka!!! Srecom, zivot u velikom gradu ima neka svoja preimucstva, pa kad odem na Reumatoloski innstitut, dam krv, gotovo je za par dana i ceka te kod dr-a. Jedino u Domu zdravlja se zakazuje, pa ako dr ne napise -hitno, prodju tegobe, a ti za mesec dana ides, dajes krv i sta jos treba, totalno glupo.Zato se ljudi cesto i okrecu priv. labaratorijama, samo sto su imunoloske pretrage jaaako skupe . Drzim fige da tebi bude bolje ili da nadjes neko resenje(drugi dr, druga institucija...).

Sve vas pozdravljam, drustvance!
iva64 is offline