Pogledaj jedan post
Old 12.10.2010., 22:01   #177
Ugovor o darovanju

Bok,

kao prvo izvinjavam se za moj hrvatski, dugo sam godina zivjela vani pa mi malo steka, nemojte mi zamjeriti.

jaaaaaaaako ukratko:

Moji su roditelji na ratnoj nozi godinama (vise od 10), u vezi podjele imovine. otac mi je npustio kucu kad smo ja i brat bili mali, mama mi je vise puta pokusala samoubojstvo, ja i brat sve trpili. Otac htio mojoj majci uzeti kucu u kojemu su ona i moj brat zivjeli (ja zivim godinama sama u najmu u inozemstvu). ali nakon dvije godine suda, moj otac popusta i napravi darovni ugovor, izmedju moga oca, u
svojstvu darovatelja te moga brata i mene, u svosjtvu daroprimatelja.

Tijekom postupka razvrgnuca bracne zajednice mojih roditelja,
odluceno je da se u svezi njihove imovine stecene tijekom
trajanja braka, darovanjem nekretnine, meni i mome
bratu, svakome u pola (nepodijeljenog i nedefiniranog) dijela. Znaci: moja majka ima 1/2 kuce (kuca je na dva kata), a druga 1/2 sto je bila njegova, ide meni i mom bratu, znaci 1/4 svakome.

Akt o darovanju, potpisan je od strane mog oca (i uvjereno kod javnog biljezinka) i
mog brata Deana. Ja bi, prije sklapanja predmetnog ugovora, a shodno
situaciji, sam htjela prethodno razriješiti odredjene nepoznanice.

Naime, obratila sam se mome ocu, kako bi ga upoznala sa cinjenicom,
da ne bi pristupila sklapanju ugovora, s obzirom da se u istom aktu ne
spominje koji bi kat odnosno dio nekretnine pripao meni u vlasništvu. Oca ne vidim i ne cujem vise od pet godina (po njegovoj odluci, pa tako mi nije htio dati odgovor).
Razgovarajui sa mojim bratom (34 godine, veoma vezan za mamu, koja mu unistava zivot), on ne zeli nijedan medjusobni dogovor, to jest da sudski vjestak procijeni kucu i da on meni isplati cetvrtinu. pokusala sam i da se dogovorimo da prodamo kucu, ali poceli su urlikat na mene i tretirali me kao zadnje smece.
advokata ne mogu si priustiti pa zeljela sam sama to rijesiti nekako. ja sam u najmu i vec mi je to veliki trosak, kod njih ne mogu se vratiti jer me ne zele, grozno se ponasaju itd.

pitala sam odvjetnika moga oca dali se moze zatraziti raskid ugovora, ali kaze da se ne moze. ali da imam kao suvlasnik svaka prava sa tom kucom. zanima me zato dali ja, nakon potpisa, mogu to prodati na aukciji?
buduci da jos uvijek nisma potpisala ugovor, majka me svaki dan zove i tlaci da potpisem jer kaze da je vise od 500 000 kuna kazne iz porezne.

neznam vise kamo sa njima, ja bi njima sve to pustila samo da me puste na miru, ali kazu da moram potpisati (ma u kojoj drzavi netko te moze siliti na potpis??).

eto, to vam je to. zao mi je ako sam malo to kaoticno napisala, ali u zadnje dane sam veoma nervozna zbog svega ovoga, sto se vuce godinama

hvala.
natyliberi is offline  
Odgovori s citatom