Pogledaj jedan post
Old 08.05.2014., 10:33   #180
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
hvala vam svima.
Zanima me ovo za testiranje za down, rekla si mu da nećeš iči i on je rekao ok? Koliko imaš godina? Ja imam 38 i rekao mi je da moram, ali moram ići.

Mislim na amniocentezu. A drugdje čitam da možeš odbiti, da je nekad bilo obavezno iznad x godina (ne sjećam se točno koliko godina), ali da sad nije.
Draga, mijenjaj doktora a prije ga prijavi HZZO-u. Za par dana ću 39 godina, sad sam u 34.-om tjednu trudnoće, i već sam pisala, savjetovali su mi amnio (i privatnik i socijalana, oboje prije nego je stigao OK rezultat kombiniranog i nakon što su vidjeli da nema tipičnih markera na UZV - dakle, jedina indikacija su godine), odbila sam, rekla da znam što znači statistika i da sam svjesna kako rizik za genetske poremaćaje raste s rastom godina majke (i oca), potpisala papirić da odbijam rACZkod socijalne gin i basta.

Tvoje tijelo, tvoje dijete, tvoja odluka što i kako s invazivnim pretragama koje nose rizik. Nije loše odraditi anomaly scan oko 20-og tjedna, tad se vidi većina anomalija koje ugrožavaju život bebe.

Nakon toga me nitko nije niš pilio, i ne komentira ni privatnik ni socijalna ništa. Niti bi im dopustila. Sve pretrage poslije su bile OK, a i da nisu - moje dijete, koje želim, rađam kako god, tako smo odlučili partner i ja. I rodila bih ga s 18 isto kao i sad s 39.

Uzrujao me tvoj post, u trudnoći imam taj rijetki kontakt sa našim socijalnim zdravstvom i razočarana sam potpuno, pogotovo jer ima takvih debila koji su odabrali rad s ljudima, pa se onda iživljavaju na osjetljivoj populaciji - trudnicama. Prijavi ga.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom