Pogledaj jedan post
Old 15.05.2007., 11:54   #9
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Prijavljuje se od prošlog ljeta svaka uplata na devizni račun, ali ne na račune izvan zemlje, u tome je bit. Više se ne isplati primati uplate na devizni u HR. No, dovoljno ti je otvoriti nerezidentni račun u RBA u Austriji, Hrvatska do njega nema kako doći. Dovoljno je u principu i u Sloveniji, ali Slovenci i Hrvati imaju neke fore s međusobnim odavanjem računa, nije mi baš jasno kako je to u skladu s bankarskom tajnom, no Austrija sigurno takav sporazum s HR nema.
bit je i nije u tome jer se u medjuvremenu to promjenilo

dakle, svaka uplata iz inozemstva na tvoj racun otvoren u banci u RH (mislim od 01.01.2007.) mora biti proslijedjena na tvoj ziro racun
samo uplate (poput osobnog dohotka) na koje si vec platio porez (oznacene sifrom) se mogu proslijediti na TekuciRacun

ali kao sto kazes dovoljno je otvoriti racun u Austriji, Svicarskoj ili sl...i nitko te nece pitati za placanje poreza

kao sto sam vec napisao pustu gore, jedini problem bi mogao imati kasnije ako bi htio te novce negdje poloziti (opet kasnije staviti na neki racun u RH - tko zna mozda covjek zaradi 100 kEura pa ce kasnije htjeti pokrenuti neki posao...)
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom