Pogledaj jedan post
Old 02.06.2006., 14:33   #1
Kupi test! (Za sve vas koje se pitate jeste li trudne)

Cure, pomagajte!

Prvi put u životu spavala sam s dečkom bez zaštite. Spavali smo više puta u noći, ali nijednom nije svršio u mene i svaki put bi se oprao.
Dva tjedna kasnije, ulovila me panika. Skužila sam da sam ovulirala u to vrijeme, a nismo koristili zaštitu. Otišla sam u apoteku i objasnila situaciju – prije dva tjedna je bio odnos, trebala bih dobiti za 5-6 dana – i pitala ima li koji test dovoljno osjetljiv za ovo razdoblje. Apotekarka mi je prodala Intim. Testirala sam s jutarnjom mokraćom i ispalo je negativno.
5-6 dana kasnije, po svojoj računici, očekivala sam menstruaciju. Nisam dobila. E sad, ja svoj ciklus ne poznajem baš najbolje. Menstruacije dobijam redovito, ali da li nakon 26, 28 ili 30 dana, nisam sigurna. Sjećam se kad sam imala prošlu menstruaciju, i otpr 29 dana od prvog dana prošle menstruacije, nije mi još stigla. Opet me uhvatila panika. Na netu sam potražila informacije o Intimu, i ispalo je da je osjetljiv ili na prvi dan menstruacije, ili kad m kasni, ili, ukoliko se ciklus ne poznaje, najmanje 19 dana nakon odnosa. Dakle, prošli put sam testirala prerano. Otrčala sam u apoteku i kupila još jedan Intim. Nisam imala živaca čekati jutro (piše da ne mora biti jutarnja mokraća) i testirala sam odmah. Opet negativno.
Međutim, od tada je prošlo par dana (3-4), i ja još uvijek nisam dobila.
Jel moguće da sam i prošli put testirala prerano (da nije bio prvi dan menstruacije, nego koji dan ranije? Opet, taj dan jeste bio 19-i nakon odnosa) ?
Jel moguće da test dvaput zajebe?
Nemam para otići odmah kod privatnika (morala bih tražiti ukućane, a ne želim bezrazložno raditi paniku niti mi se slušaju prodike – iako ih opako zaslužujem), ne znam da li da odmah ponovim s još jednim testom?
Prisiljavam se da se strpim barem do ponedjeljka, jer ovo kašnjenje m još uvijek nije drastično, ali ne uspijevam smiriti paniku.
Uz sve, imam osjećaj da imam pms već tjedan dana, osjećam neke čudne tupe „bolove“ u donjem dijelu trbuha i imam poprilično jak iscjedak. Je li to „normalno“, znak trudnoće ili rezultat uobrazilje – pojma nemam.

Eto, ja vas molim da mi kažete bilo što racionalno, jer ću stvarno više izluditi.

Mnogo vam hvala!
Smotana is offline  
Odgovori s citatom