Pogledaj jedan post
Old 28.04.2012., 16:50   #457
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Moram se na ovo osvrnuti. Voljom preko 800.000 hrvatskih građana, koji su stavili potpis protiv promjena Zakona o radu, mi i dalje imamo "vječne" kolektivne ugovore.

Dakle, voljom građana HEP nema mogućnosti ukidati povlastice i dodatke ugovorene kada je para bilo. I da otkaže kolektivni, odredbe tog kolektivnog bi vrijedile i dalje.

Samo, ne znam zašto sada ovi što su tada potpisivali ne kažu da su sretni što će za radnike HEP-a, ZG-hodinga i sličnim firmama i u doba najžešće krize ostati sva prava koja su imali i prije, makar tramvaj koštao 20 kuna vožnja i makar struja poskupila 100%?

Nekako naime, bilo je puno komentara po forumima, ispod članaka pa i mailova kada se to potpisivalo, a sada nikako da ovi što su to potpisivali ne iskažu svoje zadovoljstvo uspjehom? Da i u doba najžešćih kriza, državne firme moraju po sili kolektivnog ugovora iza koje stoji Zakon o radu, isplaćivati sve i sva, makar cijeli realni sektor trpi probleme... Zašto se uopće građani bune, kada je njihova volja ispoštivana? Gdje je sada problem? Jer zaista - preko 800.000 potpisa da taj čovjek zaista ima pravo na 300.000 kuna otpremnine nije baš malo potpisa! Pa bilo je i ovdje, sjetiti ćemo se, vrlo vatrenih zagovornika tog referenduma da bi HEP i ZG-holding i HAC i ostali ostali na plaćama i otpremninama i svim ostalim kao da krize nema.


Ispravi me ako griješim, ali tehnički gledano, to su bili potpisi za referendum. Koji se nije održao.

Mnogo toga se nije znalo, običan čovjek razmišljao je u dobroj vjeri misleći da štiti prava radnika. Do danas je isplivalo dosta toga, klima se ponešto i promijenila.

Sada mogu i održati taj referendum.
Uz još malo medijske "promocije" rezultati bi mogli biti zanimljivi.
Illana is offline  
Odgovori s citatom