Pogledaj jedan post
Old 30.09.2009., 13:53   #49
Nemoj bolan tako, Bunjevci nisu samo Hrvati, oni su turbohrvati.

Starčević, Matoš, Pavlinović, Pavelić......Rikard

Dalmatinac, slavonac, ličanin .... to su podile na temelju regije, kraja. Bunjevac je etnik, dakle ono što samu grupaciju čini posebnom i kad se makne s izvornog područja.

Dakle kad ja u Zagrebu zagangan sa svog balkona i nakon decenija što ovde živin unda svi znaju da sam još uvik .... rekli bi purgeri manit, ali nisam mislijo na to nego da se zna ko san i odakle san.

Ili drugačije da ti objasnim. Najsmišnije mi je kad "umni" ljudi kažu kako su zapadni ercegovci nisu Hrvati jerbo žive s onu stranu granice. A kad pogledaš isti su đava ko i mi iz Vlajilanda, Like. Zašto? Pa zato što ji ne određuje granica nego etnik. Niti jedna nacija nije nastala od jednog etnika već se više sličnih etnika udružilo u politički realitet. Ono što zovemo modernom hrvatskom nacijom stvorili su Grabovci, Starčevići, Pavlinovići... svi na vareniki odgojeni, bunjevac do bunjevca, dinarac do dinarca.

razlike među ljudima su dobre, ne valja da smo svi skroz isti, homogeni, u bilo kojoj populaciji pa ni u naciji, neka naši dijalekata i mentaliteta i običaja i haplogrupa
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom