Pogledaj jedan post
Old 15.02.2011., 17:39   #65
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
evo za početak:
imaš živi primjer privatnosti, npr. ona serija policijska patrola, ljudi koji nisu dopustili da ih se snima su izbacivali iz snimki ili su ih "zamučivali" isto tako ako ti djelatnik/ca kaže da ugasiš kameru/fotić/mobitel i da ne snimaš a ti nastaviš smatra se neovlaštenim, jer ti je izričito zabranjeno!
- drugi primjer su televizijske snimke, intervjui na javnim mjestima pa snime i nekoga drugoga!!
- živi primjer je gdje je prije nekih 5-6 godina jedan novinar slikao frajera na livadi kako leži (mislim samo u gačama) i napisao članak "kako preživjeti pasje vručine" jer je bilo ljeto i preko 30 stupnjeva, pa ga je čovjek tužio jer ga je neovlašteno snimao!!
to je za sada sve što mi pada na pamet!!
P.S. a i da kažeš nekom službeniku/ici da češ ga snimati (uz uvjet da ti i dopusti) naravno da će biti kulturna i ljubazna!!!!!
Na žalost,opet brkaš kruške i jabuke...
Tip u gaćama na livadi je privatno lice u osobnom životu,a službenik za šalterom ili medicinska sestra je službena osoba na svom radnom mjestu.

a i cilj upravo jest da budu ljubazniji i profesionalnije odrađuju svoj posao a osobne frustracije i osobni život ostave kod kuće.

Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja sam danas bila na jednom šalteru SPREMNA za to. Al bila je druga službenica a ne ona na koju sam "pikirala".

Treba jednaput krenuti...na na jutube..ha ha
Prečesto sam se osjećao kao zadnji bijednik pred nekima od takvih ljudi a sve iz razloga što sam došao negdje očekujući da će službenik odraditi posao za koji je plaćen zapravo između ostalih i mojim novcem...
Kod nas je prilično izokrenut taj red vrijednosti...oni se ponašaju kao da smo mi tamo radi njih a ne oni radi nas...pa ako je tome zaista tako,zašto bi onda bio problem da se to ovjekovječi kamerom i zakvači i na youtube pa da konačno vidimo tko su ti ljudi...
Govorim hipotetski,naravno da nisam još nikada nešto slično napravio,što ne znači da neću ukoliko nije zabranjeno zakonom i kažnjivo...

Zato sam uostalom i postavio struci ovo pitanje...

Molio bih Vas,cjenjeni forumaši da,iako možda ne znate odgovor na moje pitanje,napišete barem što mislite o toj ideji tek toliko da imam bar neku referencu...

Hvala!
__________________
rembrandt

Zadnje uređivanje Katrin : 15.02.2011. at 17:44.
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom