Pogledaj jedan post
Old 30.08.2016., 19:38   #88
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
e to nema nikakve veze sa nama...
stalno se pjenimo kad se nekome nametne kolektivna odgovornost,
a nama ju stalno namecu...
jadni mi...ne smijemo nikome reci sto mislimo...
dosli smo do toga da svima smetamo...

buducnost EU...

na vlasti ISil-ovi homosexualci ,kao skupine koje su se konacno izborile za svoja prava...
probajmo zamisliti buducnost...ne hvala...
'S nama'... Sa Hrvatskom ? Pa baš ne bih hrvatskim upravljačima dodijelio bitnu ulogu u zbivanjima na Bliskom Istoku (koliko se zna, malu epizodnu rolu su ipak prihvatili...).
Možda se ne razumijemo, ja također ne bih dozvolio nošenje burke i nikaba u Hrvatskoj (u Švicarskoj se to pitanje planira riješiti referendumom, kako bi i drugdje trebalo...).
Dozvolio bih samo za one koji dolaze kratko, poslovno, i na proputovanju su...

Ali, bitno je ovo... neki su potaknuli zbivanja koja su dovela do masovnih migracija. Oni koji stižu u Europu masovno, nosioci su kulture koja se ne može jednostavno asimilirati u europsku...
I kako i zašto je moguće da im se prvo, spali dom, a zatim natjera narode Europe da jednostavno plate troškove tog paleža ?

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ali kako ćeš uvjeriti muslimane da prihvate i počnu raditi "metaforička" tumačenja (tipična za na pr. egzegezu katoličke crkve) kad oni oduvijek preferiraju doslovnija tumačenja?!?!? Pa već sam na prošloj stranici objasnio
Hlebyn, "metaforička" tumačenja će se početi raditi... a prije svega, iz Kurana, a ruku na srce, i iz Biblije, mogu se izvući razna tumačenja... Biblija (prije svega Novi zavjet) nije vjera zakona u smislu u kojem to Kuran jest, ali bez brige... i danas imaš vrlo šaroliku primjenu u praksi kod muslimanskih zemalja.

A to što poseban utjecaj ima vehabijsko tumačenje, valjda ne moram tumačiti zbog čega je tako, koliko su moćne sile iza tog tumačenja... a snagu tim silama daju i zapadne elite, ne mogu pobjeći od te odgovornosti.


Quote:
Doduše, sad su francuski političari počeli zahtijevati da se formulira "francuski islam". Muslimanski teolozi obično naglašavaju da je islam samo jedan. Vidjet ćemo kako će ići s tim francuskim islamom.
Da, sad bi se francuski političari malo bavili i teologijom. Za smirivanje požara možda i može nešto pomoći... ali to mi izgleda umjetno... osim ako jednostavno ne znači primjenu pravnog poretka.

A zašto, prvo, ne ograniče i uspore priliv onih za koje se unaprijed zna da se neće lako uklopiti u nacionalnu kulturu, pa i pravni poredak ?
Drugo, pomognu uspostavi stabilnosti i koliko-toliko 'normalnog' poretka na Srednjem Istoku, a bez instaliranja poslušnih 'demokratskih' lutkica... ?
cestar is online now