Pogledaj jedan post
Old 18.09.2017., 17:15   #490
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ne znam na što apeliraš u svom upisu, ali evo i ta pizzeria kojoj se ostavljaju komentari, što je točno loše u tome? Privatnost? Koga boli briga da sam bila u pizzeriji ili ćevabđinici? Onaj kome je to bitno i tko stalka osobu zbog toga ima problema, a ne onaj tko komentira. Još bi bilo najbolje da susprežemo svoje dojove i gutamo reakcije jer je nekom "gospodaru u sjeni" bitno što smo jeli pizzu s artičokama, a ne s kulenom, svašta.
Ima vjerojatno i ovih koji objavljuju svaki prdac, naćubi usne nalijevo, pa slika, naćubi usne nadesno pa slika, ali takvi nisu na mojoj frend listi.
Nije samo do pizzerije nego općenitog trenda gdje ljudi ne poštuju svoju privatnost i daju je na uvid drugim osobama. To je trend koji je danas opće prihvačen i uopće se ne gleda kao problem. Trend na koji smo i sami naviknuti jer smo primorani ostaviti osobne podatke popunjavajući obrasce, skidajući aplikacije itd. No malo smo se oteli kontroli i sad to praktiriciramo na svakom koraku.
Ne bih se složio da, a tako sam stekao uvid iz tvog odgovora, da samo manjina stalka tuđe profile. Iz mog iskustva, ako ideš na page biločega, uobičajeno je da uđeš u profil osobe koja je postavila komentar.
Nije mi jasan mentalitet zašto to radimo, zašto se stavljamo u situaciju da potpuni neznanac ima uvid kako ja izgledam, tko mi je ta cura s kojom sam uslikan, koje obrazovanje imam iza sebe.
To je meni izopačeno.
I tako je svagdje, nije bitno ostaviti komentar, bitno je da se vidi da si ti ta osoba koja je to ostavila.
I sad se pitam, kako bi ta ista osoba koja daje do znanja tko je i što je potpunim neznacima reagirala da joj ja priđem na cesti i pitam reci mi koju si školu završio/la?
Gdje sam ja u toj situaciju i pristojniji jer dajem priliku da odbije moje zanimanje za njen život. Preko fejsbuka nema toga, daje se svima šakom i kapom.
__________________
Who dares, wins .

Zadnje uređivanje The_End : 18.09.2017. at 18:05.
The_End is offline  
Odgovori s citatom