Pogledaj jedan post
Old 25.07.2007., 06:22   #74
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
da, ovo je točno. ima i na wikipediji podatak da je 50% brazilskih misica upravo iz jedne regije - da Rio Grande do Sul ! i sve tri imaju njemacka prezimena. jednu znamo vrlo dobro (Gisele Bundchen koja ne govori njemacki ali roditelji da :-)), a tu je i Leticia Birkheuer koju ja Armani proglasio najzgodnijim modelom svijeta. takodjer i Ana Hickman.

inace 85 % u toj regiji ih je talijana i nijemaca (po porijeklu), a ima i slavena. po indeksu ljudskog razvitka (pismenost, obrazovanje, dužina životnog vijeka) su medju prvih 4 regija u svijetu.

dakle, njihove zene (nisu ni crnkinje za bacit:-)), velicina zemlje i kontigent stanovništva (skoro 200 milijuna stanovnika) su mi dovoljan razlog da pocnem ucit taj jezik :-)

ima li ko link sa svojim putopisom iz Brazila? zanima me i koliko je jezik slican talijanskom (netko je spomenuo da je gramatika slicna) jer dobro govorim tal.?

ma ADRIANA LIMA je naj naj

iz mog grada SALVADORA

prava Brazilka, a ne tam neka svabica kao Gisele
osobno mi je jug Brazila jako ruzan, kao da se radi o Rumunjskoj a ne o Brazilu.
Za mene Brazil najjuznije zavrsava u São Paulu. Sve ispod je neko sranje, ljudi
ni ne znaju sto su, pola ih se smatra Europljanima, pola Argentincima. A naglasak im je grozniji od naseg zagorskog haha. A tek plaze, uzas, kao nizozemske plaze, uopce nisu mediteranskog izgleda (kao u drzavi são paulo) ili tropskog izgleda (kao u riu i cijela obala iznad rija).
camundongo is offline  
Odgovori s citatom