Pogledaj jedan post
Old 02.05.2011., 22:54   #17
Quote:
megyy kaže: Pogledaj post
čestitam leeloo sto si bas ti izabrana . ja kolko sam skuzila svoju dr. od tableta je rekla da sve izbjegavam,eventualno uzet lupocet,plicet,lekadol,te takve najjednostavnije jer nije dobro zbog bubrega,a đabe kad ti takvi lagani ništ ne pomažu kod bolova,tako da ja u biti skoro uvijek trpim i ne pijem ništ radi svake sigurnosti. tako da mislim da ni u kom slučaju nebi smjeli pit isto kao ni aspirin i tako te kiseline,imaju nešt u sebi od čega organizam poludi. lijepo si ti to iva meni objasnila,ma samo ti filozofiraj,volim ja da čitam,hvala ti. a sad ću ispast glupa al dali se smije normalno ići na čišćenje prišteva kod kozmetičarke(znate ono kad ti iglicom bode prišteve),pa na popravke zubi kod zubarke,bušenje uši za naušnice ,dali neke tablete,gripa, itd...nisam pametna
Draga Megyy, svi ti lekovi nisu samo protiv bolova, pa zato ne moras da se junacis. Oni se zovu nesteroidni antireumatici, tako da sluze i protiv upale, kao i za skidanje temperature(antipiretici). Ako ti je frka da uzimas tbl. evo , dala ti je Leeloo dobru ideju, a veruj mi, vrlo je efikasno, to su ti lekovi u vidu gelova/masti.
Sto se tice kozmeticarki-srecom, nikad nisam imala taj problem, ali kad je moj sin imao, njemu je kozm. radila busenje i ciscenje, ali i mazanje nekom antibakterijskom kremom-mislim da je to OK, zlu ne trebalo, jer svaka invanzivna intervencija je (posebno ako koristis lekove kortikosteroide) otvoren put za bakt. ili virusnu infekciju. Kod pirsinga, mada moja cera ( a i ja ) imamo busne usi(sa strepnjom sam njoj to dopustila, a ja odavno uradila), ali, uvek postoji opasnost, posebno od hepatitisa C.Dakle, treba birati proverenu zlataru i obavezno minjusice od plemenitog metala. Mozda lupam,mozda ce se neki dr javiti da kaze nesto poblize ili da me ispravi ili demantuje.
Ja sam kod zubara odlazila normalno, on je koristio uvek hirurske rukavice. nazalost, kod nas moze doci do ubrzanog kvarenja zuba ili prebojavanja usled primena raznih lekova

Sto se tice vakcine protiv gripa, primila sam i ove zime i prosle (kao i cela moja porodica), bas po preporuci dr-a. Po pravilu, mi ne smemo da koristimo tzv. "zivu" vakcinu.

Toliko iz mog iskustva, poljupci i pandica
iva64 is offline