Pogledaj jedan post
Old 21.11.2007., 16:00   #2
Quote:
Krcko3 kaže: Pogledaj post
Evo procitao sam sve postove o gradnji kuce, ali nema odgovora na ono sto me zanima.

Po zakonu ne mogu graditi kucu u samogradnji posto nisam na podrucju "posebne skrbi" (necu sada ulaziti u to koliko je to retardirano), nego moram platiti "ovlastenu tvrtku" ili tako neka "pametna" definicija.

Moje pitanje je - koliki je apsolutni minimum koji mi mora obaviti firma?
Nosiva konstrukcija + krov?

Znam da tapete sigurno mogu i sam postavljati, ali zanima me tocno odakle mogu sam preuzeti. Ako netko zna koji se "clanci" odnose na to i gdje se mogu naci - rado bih to procitao

Hvala
Upravo to što si i napisao ... firma bi ti trebala napraviti objekat do roh-bau faze (pod krov) i još ti treba neki ovlašteni električar koji će dati pečat na zahtjev za priključenje objekta. Ostalo sve u principu možeš sam ili uz pomoć poznanika.

Neznam da li je ovo striktno ovako definirano u nekom zakonu, ali u praksi to tako hoda.

Firma bi ti kao trebala stajati iz statike kuće, a kao dodatnu zaštitu možeš koristiti i nadzornog inženjera koji bi trebao kontrolirati ključne faze gradnje (temelji, armatura, međukatna konstrukcija, krov, ..).
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom