Pogledaj jedan post
Old 02.12.2011., 17:02   #19
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
… da, drote, znam, kazneno djelo lažnog predstavljanja, al u ovim slučajevima i kontekstu----zabole me.
Zabole i mene, a eventualna kazna ti je ista kao i prosjaku.


Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Drote, zar nije ista stvar i sa prometnim prekršajima?...
Nije. Bitna razlika je da ćeš ti platiti za svoj (prometni prekršaj), a prosjak neće za svoj. Stvar je u tome da ga mi privedemo, privremeno mu oduzmemo novac koji je „zaradio“ i odmah prepratimo na sud. Sud mu određuje kaznu, a u pravilu je to 300 kuna, što u protuvrijednosti iznosi jedan dan zatvora, u što se računa dan koji je proveo kod nas (u preprati), pa ga pušta odmah na slobodu bez ikakvog plaćanja (malo sam zapetljao, ali crknut sam umoran, ponovim ako treba). Mi predlažemo oduzimanje zarade, ali kako nam je nemoguće utvrditi koliki dio novaca koji smo mu privremeno oduzeli je „zarada“, a koliko je imao otprije, sud ne može odrediti koliki iznos je stečen prekršajem, pa mu ne može oduzeti baš ništa. Tako da mu vraća i novac. Ako slučajno ne stanuje na području grada (ili ima već otprije određen udaljenje iz mjesta u kojem je počinjen prekršaj), mi tražimo udaljenje, a sud ga odredi i odredi mu određeno vrijeme (24 sata) da napusti područje grada. I tada ga pušta na slobodu.

To je ukratko to. Misliš li i dalje da ovo ima sličnosti s prometnim prekršajima?


Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
… Kako volim kada sam sebi uletiš u usta…
Jesi li zadovoljan objašnjenjem mog stava ili misliš da trebam biti detaljniji?


Quote:
be real kaže: Pogledaj post
...Vani toga nema…
Iako se slažem s tobom da bi trebalo biti kako si napisao, gdje vani toga nema? Nisam baš puno putovao, ali skitnica i prosjaka sam se nagledao. Zadnje sam bio u Budimpešti i ne možeš ući niti u jedan pothodnik, a da u njemu nema nekoliko skitnica i prosjaka.


Quote:
Martianka kaže: Pogledaj post
Ali u zatvoru nije tako loše…
Vidi se da nisi bila (što je pohvalno, da ne bi bilo zabune).
drot13 is offline