Pogledaj jedan post
Old 19.02.2008., 13:16   #4
Evo čekao sam još neke nalaze da mogu sve napisat al nalazi nažalost nisu niš razjasnili.
Srećom dječica su dobro ..7 dana bez temperature za sad pa se nadam da je sve prošlo a tako mi je i doktor reko jučer u zaraznoj..no ako se temperatura vrati da opet dođemo gore kod njih

Evo rezime bolesti;
Sin je početkom prvog mje.imao virosnu respiratornu infekciju praćenu temperaturom i koja je izlječena negdje do 20.01.
Kćer 22.01 dobiva temperaturu 38,9 i do 28.01 je stalno po temperaturom .pedijatrica joj prepisuuje AUGMENTIN i temp joj prestaje i nema ju 3 dana.
01.02.oboje opet dobivaju temp 39,8 cca(u uhu) kćer danima ništa ne jede osim mlakog tekućeg čokolina a sin jede normalno.Nama nije jasno kako joj se unatoč pojenju Augmentina vratila temp pa odlazimo 03.02 u zaraznu gdje kćer dobija dijagnozu STREPTOKOKNI FARINGITIS a sin pod sumljom na bakterijsku upalu pluća ostaje u bolnici..VI odjel
Drugi dan ja i kćer odlazimo našoj pedijatrici opet jel joj nije dobro i slaba je i ona nas upućuje u zaraznu jer kad joj je vidla mandule rekla je „to će oni gore morat rješavat“
Dođem ja opet gor a u međuvremenu sam joj dao 7,5ml brufena i nnjoj padne temp na 37,5 i malo se oporavi-živne. Gore joj naprave pretrage i doktor ju pogleda i kaže :nisu neki kolege baš iskusni to vam je ADENOVIRUSNA INFEKCIJA nespec….ja lud više neznam šta bi dalje.sretan sam šta nemora ostat al Bože ona foje lijekove protiv temp već 15 dana. Sreća da je pila dosta tak da nije dehidrirala. Vrtio sam se pedijatrici i ona me smirila i objasnila da ta adenoviroza može pokazivat razne simptome al u principu da ju treba odležat i spuštat temp.Prestali smo pit Augmentin.
Sin je dobio po prijemu infuziju.Odbačena sumnja na upalu pluća. Nalazi bo osim leukocita 28,7t. Još tri dana je kurio a onda se smirilo. Šok nam je bio kaj žena nije mogla ostat s njim jel sve je bilo puno tako da je mogla samo bit u periodu 12-21 h.
2. šok nam je bio kad smo morali potpisat da ga smiju vezat po noći ako bi vadio infuziju
3.šok nam je bio kad je žena došla jedan dan a njega nema…odfurali su ga u vinogradsku po mišljenje OTR doktora jer su mislili da nema neku dubinsku upalu uha.
4.šok mi je bilo saznanje da žena nemože otvorit bolovanje na djete koje je u bolnici!!
Pa zašto onda zakonodavac radi plan roditelji i djeca u bolnicama ako je to legalno nemoguće.Srećom ja sam privatnik pa netrebam niš otvarat pa je ona otvorila na kćer bolovanje.
U zaraznoj su svi jako ljubazni i strpljivi i nemam primjedbi
Sin je liječen Ceftriaksonom preventivno.
Zaključak pri otpustu
Liječen je zbog etiološki nedokazane bakterijemije s ishodištem u resp.sustavu.S obzirom na klin.sliku radilo se samo o težoj Adenovirusnoj infekciji.
Eto 15 dana temperature i prošlo je.Sve je bilo slično kod oboje al je nju puklo kao i na grlo a njega na nos(stalno ispumpavati) .
Danas još idem kod pedijatrice pa ćemo vidit njeno mišljenje.
Ako nekog zanimaju detaljniji parametri u nalazima nek napiše pa ću stavit.
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom