Pogledaj jedan post
Old 04.03.2008., 11:05   #13
mi smo napokon izašli iz bolesnog kruga, ali imali smo, vidim, istu priču. mali je nakon prošlog vikenda s temperaturom preko 39 bio ok, do četvrtka, onda je opet zakurio na jedan dan, sad sve pet. zato je mala propisno stradala, valjda je mlađa, 17 mjeseci pa ju žešće zgrabi. od subote do srijede temperatura, no onda je počela povraćati i dobila proljev pa nismo mogli izbjeći doktoricu. baš kao i kod puppe, dvoumila se između gripe i viroze, no kako smo gripu preboljeli prije mjesec i pol dana, zaključila je da je ipak viroza. poslala nas na krvne pretrage. CRP je bio 125. prepisala nam je prolife i rehidracijske soli, ali nikakav antibiotik (začudo, nije nam doktorica sklona antibioticima). i napomenula, već na prvom pregledu, da viroza koja ovih dana "hoda" među djecom nosi visoku temperaturu poslije podne i navečer, da se temperatura vraća nakon nekoliko dana i da može potrajati i do 10 dana.
mi smo imali točno taj scenarij i sin i kći. s tim da smo s malom i u subotu (treći put ovaj tjedan) završili u ambulanti jer je počela pokazivati da ju boli uho. nasreću, upala se nije rasplamsala, uspjeli smo spasiti stvar kapima za nos i sirupom protiv kašlja.
pitanje: kako vam djeca reagiraju na mlijeko kad ih uhvati temperatura? moja kći redovno (nažalost ove zime je bila dosta bolesna) kad dobije temperaturu višu od 38, povraća mlijeko i sve mlječne proizvode. doktorica nije na to posebno obratila pažnju, ali ja sam počela razmišljati da nije možda alergična. pije kravlje mlijeko.
daska is offline  
Odgovori s citatom