Pogledaj jedan post
Old 06.09.2009., 11:43   #53
Quote:
Cruel kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva ili saznanja o tzv. prirodnom liječenju vida odnosno skidanju dioptrije vježbama očnih mišiča?
U Zagrebu i navodno jedini u europi to radi dr.Milan Pavić u španskom...
Bila sam kod njega prije nekih 5-6 g.ne znam sad smijem li ovdje napisati koje vježbe on daje,jer on naplačuje te savjete,da mi se ne desi tužba.Uglavnom vježbe su slične yoga vježbi sa 1.str.zatvoriš oči,vizualiziraš neku sliku sa jakim kontrastima i gledaš gore,dolje,lijevo,desno,ukoso,kružiš očima i nakon toga otvoriš oči i čitaš tekst koji si prije stavio na udaljenost na kojoj vidiš mutno i stvarno ti se razbistri nakon toga ,zatim se papir udaljava i ponovno tako.Pritom nosiš naočale sa "alfa"kutom koje otežavaju čitanje i po potrebi preko njih naočale slabije dioptrije nego što imaš,alfa naočale se stavljaju sve jače kako se vid popravlja.Ja sam vježbala preko 4 mjeseca i bilo je značajnih pomaka,već sam i auto vozila bez očala,ali sam se obeshrabrila zbog prevelike dioptrije(-10)i prevelikog posla preda mnom i odustala,nažalost

btw. ako može i meni link za knjigu sa taoističkim vježbama,bila bih zahvalna,pokušala bih sa djetetom raditi ,ja sam svoju dioptriju skinula laserom meni je kasno
odel is offline  
Odgovori s citatom