Pogledaj jedan post
Old 25.11.2008., 22:30   #17
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Nogomet je najvaznija sporedna stvar na svijetu.Klupski nogomet u svim zemljama ex Juge je u groznom stanju.Nema navijaca,sponzora....Osim Dinama koji nesta i napravi u Evropi,ostali klubovi variraju od losih do groznih rezultata.Do sada su postojale brojne inicijative za Jugoligom ili balkanskom ligom.U kosarci to dobro funkcionise s tim da nema bas pretjeranog interesa publike.Nogometna liga sa Zvezdom,Partizanom,Dinamom,Hajdukom,Zeljom,Sarajev om,Rijekom,Vojvodinom,Borcem.... Bila bi zanimljiva navijacima,sponzorima,menadzerima.Mislim da bi se brzo priblizila jacim evropskim ligama.Profitirali bi svi.
E sada,koliko to priziva jugoslovenstvo koje mnogi mrze.I koliko bi bilo rizicno organizirati recimo tekmu Hajduk Zvezda ili Sarajevo Partizan???
Ja licno sam za Yu Ligu.
Partizan ima bolje rezultate od Dinama u Evropi, uostalom rang lista UEFA sve govori. Partizan je u sezoni 2004/5 stigao do 1/8 finala kupa UEFA, prezimio u Evropi, što Dinamu nije uspelo, koliko, 30 - 40 godina? Inače, slažem se da bi trebalo organizovati ex YU ligu, ali bez putovanja gostujućih navijača, bar u početku.
Pavle Jurišić Šturm is offline