Pogledaj jedan post
Old 17.05.2012., 15:45   #386
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Pre brutalno. Znači, kreacionisti priznaju evoluciju dok god se ne zove tako
Svaka rasprava o evoluciji trebala bi započeti tako da se jasno definiraju pojmovi. Ako ćemo činjenicu da potomak nije identičan roditelju zvati "evolucija", to nitko neće zanijekati.

Pitanje oko kojeg se evolucionisti i kreacionisti ne slažu je da li ta promjena ima svoje granice ili može završiti u kojem god pravcu; kao i to je li moguće slučajnim mutacijama stvoriti novu genetsku informaciju. Dakle, nitko ne dvoji oko toga da postoji puno pasmina pasa i da svi oni imaju istog pretka. Ali to nije isto kao i tvrditi da pas i banana imaju istog pretka (da se poslužim frazom K. Hovinda).

Mikroevolucija je opažena činjenica i nju nitko ne dovodi u pitanje. Makroevolucija je ono oko čega se lome koplja.

Quote:
Dobro je znati i da se Vatikan otvoreno počinje slizavati s kreacionistima
Opet isto ateističko licemjerje. Najprije optužujete Crkvu da guši slobodu misli, a onda ju isto tako optužujete zato što daje slobodu misli. Dajte se odlučite - želite li da Crkva da razrješene ruke znanstvenicima i pusti ih da istražuju u smjeru u kojem ih istraživanje dovede, ili da zabranjuje istraživanja?

Inače, zanimljivo kako si me citirao i onda presjekao u pola rečenice koja kaže da je kard. Ratzinger izrazio svoje neslaganje s njihovim stavovima. Ne igraš fer igru, znaš.

Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Na mnogim znanstvenim stranicama sam vidio izjave znanstvenika-biologa, genetičara,... da evolucija i Biblija nisu u suprotnosti. Nikad mi to nije sjelo.
To nije jednostavna i lagana tema. Čovjek treba malo dublje zagrebati ispod površine za to istražiti. Naravno, pitanje je koliko to nekoga zaista interesira. Ako ga interesira samo na razini izjava i senzacionalističkih članaka i nije spreman uložiti trud, onda će na toj razini i ostati.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline