Pogledaj jedan post
Old 14.08.2012., 21:07   #8
Imam cesto priliku voziti jednog 200CDI, bas 2003 godiste. Mislim da ima 90kW, ali ovaj je dignut negdje na snagu 220CDI.

Meni je to odlican auto, mjesta nema puno, ali ima ga sasvim dovoljno, udoban je i nikad s njim nije bilo nekih problema, a odvalio je preko 200 kkm. Još uvijek ima i originalnu spojku.

S brdom auta ove klase već bi morao razmisljati o drugoj promjeni zupcastog remena i svega sto uz to ide, sto nije zanemariv trosak, a ovdje mijenjas ulje, filtere i picis...
Uz to motor ti ima veliki obujam i vjeruj mi da se to osjeti pri niskim okretajima, nema onog područja gdje je skroz mrtav (kao recimo 1.5 dci 105 KS, pa cak i novi golf VI sa 90 KS ima dosta izrazenu slabost pri kretanju).

Unutrasnjost nije posebno kvalitetna (poboljsana je redizajnom, mislim 2004.) ali nista ne skripi po nasim cestama za razliku od nekih duplo mladjih auto iste klase s puno manje km koji zvuce kao da ce se raspast (ako si vozio Lagunu onda ti je jasno ovo za skripanje).

Za snagu ne brini, vjerujem da ce ti i 200CDI biti dovoljan, a potrosnja je stvarno povoljna, pogotovo na autoputu i otvorenoj cesti.

Uglavnom ako nadjes ocuvanog kupuj, i sad ga je puno veci gust voziti nego recimo ceed 1.6 crdi 115KS (sjeo direktno iz jednog u drugi, da ne bi ispalo da fantaziram), jednostavno je udobniji i imas osjecaj da si u boljem autu, kilometraži unatoč.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom