Pogledaj jedan post
Old 21.05.2013., 11:42   #12
Evo da ostavim ovdje shemu po kojoj sam vjerovatno (nadam se) poboljsala kvalitetu JS.
Prije prva dva postupka sam imala broj antralaca 3-5. AMH je bio 0.5, oscilirao je na max. 0.8.
Imam dvije ostvarene trudnoce prirodnim putem, od toga jedan missed ab. Drugi spontani se desio u 5/2012 (ICSI trudnoca) i sad sam uz pomoc ICSI-ja u 20.tjednu trudnoce.
prije ove kure sam imala losu stopu fertilizacije (uz sve to sam i low responder) sto je moguce i do same MPO ordinacije, no nakon toga sam kod dr. L ali i ovdje gdje sam uspjela imala odlicnu stopu fertilizacije..npr. zadnji put su se od tri dvije oplodile, ali treca je tako i tako bila mala i nezrela i nije bilo za ocekivati da ce se oploditi.

Par mjeseci nakon uvodjenja ‚rezima‘ se broj antralaca u prosjeku popeo na 8, cak sam imala cikluse s 10-12 antralaca. Tu i tamo sam imala cikluse s 5-7 antralaca, nikad ispod. Najvisi FSH prije ‘rezima’ je bio 12.5. Nakon toga svakako ispod deset, najcesce oko sedam, s tim da se i kvocijent FSH /LH poboljsao. Bio je prije oko 2.2-2.3, da bi spao na oko 1.4..sto je super.
izgled menstruacije se promijenio..krv bi bila svijetla, a ne zgrusana kao sto je prije znalo biti..ovulacije uredne.

Dakle od 5/2011 sam pocela uvoditi sljedece..
Najprije sam pocela s
Ujutro 2 suhe smokve iz maslinovog ulja
Wheatgrass - 3 zlicice praha na casu vode (obadvoje dobro za revitaliziranje jajnika)

Vitex (pms free) – snizava FSH, uz njega mi se popravio kvocijent FSH/LH
600mg coencym q10
Prenatalni vitamini
Cink 10-15mg
500mg calcija
Folna 5mg (zbog mthfr mutacije)
U formi kure sam uzimala I inositol 2g (podijeljeno na ujutro I navecer), spade u grupu vitamin B

Pojacala sam unos proteina na kojih 50-60g dnevno, prije sam bila vise orijentirana na ugljikohidrate i voce/povrce – protein su bitni za regeneraciju celija uopce.
u 1/2012 mi je utvrdjen nizi ferritin pa sam nekoliko mjeseci uzimala ferrosanol duodenal, od tada uzimam redovito i B complex. Mjesec nakon suplementiranja zeljeza sam ostala trudna, ali se desio spontani

Melatonin 3mg – neke japanske studije pokazuju da se on pozitivno odrazava na oksidacijski stress te da je stopa fertilizacije bolja nego u testnoj grupi. Pacijentice su ciklus ispred postupka uzimale 3mg melatonina.
tko ga uzima na duze, ne bi bilo lose cekirati melatonin jer ako je melatonin u normi, moze djelovati kontraproduktivno, cak izazvati aovulatorne cikluse.
Ja sam prije uzimanja cekirala melatonin koji je bio ocajno nizak, gore no u stare babe
Dakle uz uzimanje Melatonina sam imala redovne cikluse kao i ovulacije.
Po dogovoru s mojim MPOvcem sam ga uzimala sve do stoperice.

Gelee royale sam uzimala nekoliko mjeseci, no pred zadnji postupak nisam, sto je cak bilo i dobro, imunitet mi se srozao pa brijem da je prehlada i kumovala boljem ugnjezdjenju
Nadam se da nisam nesto zaboravila te da ce moje iskustvo nekome pomoci
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 21.05.2013. at 12:26.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom