Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 17:37   #20
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Sve OK. Mislim da je on vrlo pametan, razuman i konstruktivan, analize su mu na mjestu. Ali mislim i da zbog svoje specifične situacije (preko grla je unutra) trenutno ne daje ispravne savjete s obzirom na sentiment tržišta.

I za kraj, i ja sam dobru lovu okrenuo na KORF-u ove godine
A što je sa kupovinom Varteksa i Ingre?
Ako tako nastavi investirati pogubiti će sve pare do 2015.g

Eclectica
O tržištima kapitala i ostalom
Skoči do sadržaja ← Dosezi tehničkeRazno →Greške koje radim(o) – INGRA
Posted on 09.05.2011. 14:57 | 22 komentara
Moja najsvježija greška je INGRA. Pisao sam da sam kupio neku količinu, na cijenama oko 13,50. Argumenti su mi bili – pokazat će se – lejmerski. Ili jako prenaivni.

Glavni argument mi je bio da su OMF-ovi upisali komercijalne zapise koje su ubrzo konvertirali u dionice po 20 kn, pa da će oni brinuti da im se vrijednost sačuva, a u svakom slučaju kupovati i po 13 (kad im je 20 bilo dobro). Ah, naši mirovinci, sve znam o njima i opet …

Većinu toga sam eliminirao uz gubitak od nekih 7-8%. ‘Traderski’ bih mogao reći: ‘Pa što, presjekao sam gubitke i uložio ta sredstva u dionicu koja je u međuvremenu porasla više od 10% (KORF)’, što je istina. Ali to je loš način gledanja. Zar ne bi bilo bolje zaraditi 10-15% a da u međuvrmenu nisi izgubio 7-8%?

Što mogu naučiti:
- pretjerana samouvjerenost: upravo ja ću ‘naći dno’ kod čisto špekulantske dionice
- naivnost
- sidrenje (uvjetno rečeno): gledanje u prošle cijene kao neki benchmark
- odustajanje od načela: špekuliranje samo s dionicama koje imaju atraktivne fundamente.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom