Pogledaj jedan post
Old 11.01.2017., 16:48   #7786
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pridruzim na temi..i napisem moja iskustva s AD-om. Imam curicu od 5god,nakon 6mj dojenja presli smo na AD-pila je NAN tada i super ga prihvatila,napredovala lijepo. Jedino mi je kakala svaki drugi dan i to me izludivalo. Makar je ona bila mirna,nije se cinilo da ju to muci ali meni je islo na zivce sto ne kaka svaki dan.
Sada imam deckica,evo ima 2mj. Dojen je samo mjesec dana i tada smo presli na AD. Takodjer sam kupila NAN ali njemu ne bio grooozan. Plakao je NON STOP pa sam pretpostavila da ima grcice. Prdekao je konstantno,bas se na oko grcio. Tad mi je pedijatrica rekla nek mu kupim NAN Sensitive i izbacim D vitamin na par dana. I od tada situacija totalno drugacija. On puno mirniji,bas osjetna razlika na njemu. Jedino sto opet muku mucimo s kakanjem. Kaka svaki drugi dan i ja sam opet luda ali on je ok,zadovoljan,lijepo napreduje pa se ne sekiram previse. Jos
Inace, prema mojem iskustvu,on zna plakati i nakon sat vremena od bocice i nema sanse da je gladan. Kad ga skinem bas mu se vidi trbuscic napunjen. Rekla mi je pedijatrica a i sama sam primjetila-ako bi i pojeo obrok prije 3-4sata samo bi se prekrcao i bas mu je previse. A pojede ga zato jer ih sisanje umiruje. Tako da ivka13,zaista mislim da ti maleni nije gladan nego ga jednostavno sisanje umiruje. Ne znam.
Inace,kutija kaze da bi moj sad trebao jesti 150ml 5puta na dan,sto znaci jedno nocno hranjenje. To nema sanse da mi vec izbaci,jede u 21 pa oko 1-2, pa oko 5-5.30. Tako da dok mi ne izbaci ovaj obrok u 1-2 dajem mu 120ml po 6 puta. Jer AD ne bi smjeli vise od preporucene kolicine-nije to majcino mlijeko koje s daje na zahtjev. Ipak im je preveliko opterecenje za citavu probavu a i za bubrege.
Nisam strucnjakinja,samo eto pisem nase iskustvo. Zaista se pokusajte drzati nekog "reda",makar znam da je to uzasno tesko odgoditi obrok bebici koju nemozes animirati a urla..
To vjerujem da ga sisanje cice umiruje al on bi jos jeo i bocice. Tako da nije bila rjec o mazennu sa cikom.

House ja sam maloj davala bebivitu i bila joj je skoz ok a cjenom je skoz prihvatljiva. Ima je u mulleru za kupiti

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom