Pogledaj jedan post
Old 15.08.2017., 00:24   #2418
A sto su ti rekli? Ideš u stimulirani (s lijekovima da potaknu jajnike da proizvedu vise js), prirodni (lovite tvoju ovulaciju) ili AIH?

Obično je start s pikanjem 2/3dc. I svaka 2-3 dana UZV (fm - folikulometrije) kad se prati rast tvojih folikula. Možda ćeš tamo negdje 7/8 dc (dan ciklusa) dobiti i lijek za sprečavanje prerane ovulacije (O). Obično je to Orgalutran ili Cetrotide. Njega uzimaš kad i stimulaciju. U jednu stranu trbuha agonist, u drugu antagonist.

Pikas se u trbuh, 3 prsta ispod i 3 prsta pored pupka. Pokazati će ti sestra, ako se ne sjeti - pitaj.
Pikas se onoliko dugo koliko doktor procijeni da je potrebno, prateći rast tvojih folikula.

Kad ti budu folikuli cca 16/17/18 mm (ovisi kad te pogledaju i kako koji dr. ima praksu), dati ćeš si završnu injekciju - štopericu koja će pomoći u sazrijevanju js. 36h nakon štoperice (Ovitrelle ili Brevactide npr.) nastupa punkcija - vađenje tvojih js.
Ja sam imala punkcije 17, 13 i 14 dc (imala sam 3 stim. postupka).

Nekima dr. odredi pikanje oko 11/12h, nekima oko 17h, nekima oko 19h. Ovisi kako ko ima neki svoj protokol.

Najbitnije od svega je: SVE ih pitaj. Kaj god nije jasno! Ako šute: isto pitaj. Kakva god nedoumica da to se vrzma po glavi - pitaj ih!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom